BLOGI JA FOTOD | Tartu Bigbank pühkis Rakvere teelt eest ja kohtub finaalis Pärnuga

Ojamets: Saaremaa või Pärnu vastu nii ei saa

Bigbank Tartu andis täna Eesti võrkpalli meistrivõistluste neljandas poolfinaalmängus Rakverele geimides vaid 17, 14 ja 20 punkti, võites kogu seeria 3:1. Finaalis ootab neid Pärnu VK.

Eelkõige lagunes Rakvere servi vastuvõtul. Põnevust oli vaid kolmandas geimis, viimane viigiseis oli 19:19, siis läks Bigbank oma teed. Bigbanki resultatiivsemad olid täna väga enesekindlalt tegutsenud Stefan Kaibald 14, Samuel Walker 13 ja Hindrek Pulk 10 punktiga, Rakverele tõi Denis Losnikov 8, Joonas Popan ja Karl Maidle 7 punkti. STATISTIKA

"Suutsime end lõpuks korralikult kokku võtta," kommenteeris Bigbanki juhendaja Andrei Ojamets. "Kolmas geim oli meil ligadi-logadi. Inimlikult saan meestest aru, kaks eelmist geimi tulid meile ülikindlalt, kuid selline lõdvakslaskmine võib kalliks maksma minna, Saaremaa või Pärnu poleks meile seda andestanud."

Rakvere juhendaja Andres Toode võis ühest küljest rahul olla, et Balti meistrilt seerias ükski mäng kätte saadi, samas selline lõpp talle muidugi ei meeldinud. "Põrusime servi vastuvõtul. Raske on nii, kui võistkonna senised tugitalad ei anna piisavalt abi. Siiani on Alari Saar olnud servi vastuvõtul väga hea, samuti ka Markus Uuskari. Nüüd tuli teisi mehi proovida. Kui Andris Õunpuu tuli platsile, läks vastuvõtt kohe paremaks," rääkis Toode.

Üllatuslikult tuli esimeses geimis korraks väljakule ka Taavi Nõmmistu, kes vigastas eelmises mängus jalga. "Pilt näitas, et kahes kohas on mõra. Konsulteerisime doktor Madis Rahuga ja ta ütles, et ikka ei paista olema, kui saab jalga liigutada, võib mängida. Vahetasin ta uuesti välja mitte selle pärast, et ta oleks halvasti mänginud, vaid nägin, et teised ei tulnud kaasa, üksi ta nagunii poleks mängu ära teinud, seega targem oli hoida."

Rakveret ootab nüüd ees pronksiseeria Saaremaaga ja Tartut kullalahing Pärnuga.

Enne mängu:

Seeria esimese mängu võitis Tartu meeskond 3:0, seejärel sai 3:2 võidu Rakvere. Kolmandas mängus jäi tulemusega 3:1 peale taas Tartu. Viimases kohtumises vigastas hüppeliigest Rakvere diagonaalründaja Taavi Nõmmistu, kes pidi mängu pooleli jätma teises geimis, kirjutab volley.ee.

Rakvere meeskonna libero Alari Saar tõdes pärast viimast mängu, et kaotus oli peamiselt põhjustatud liigsetest vigadest. "Mänguks olime küll valmis, arvan, et oma rünnaku taha jäi täna asi. Tartul on hea serv, kui Pulga (Hindrek Pulga) või Šlomini (Dmitro Šlomini) servi saame kohe kätte, siis oleks vaja see ikka ühese bloki vastu ära rünnata. Me ei saa koguaeg otseviga teha, täna tegime just otsevigu väga palju. Proovime ja pingutame küll hambad ristis, aga geimi lõpud kipuvad ikka tugevamatele minema," kommenteeris Saar, kes avaldas siiski lootust, et seeria veel järgmise mänguga läbi ei saa.

Esimene finalist on juba selgunud - teises poolfinaalpaaris alistas Avo Keele juhendatav Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi.

Rakvere - Tartu Bigbank
Märt Roosna: 20:25. Ja ongi läbi! Õunpuu lööb auti, Tartu on võitnud mängu 3:0, seeria 3:1 ja kohtub finaalis Pärnuga.
Märt Roosna: 20:24. Losnikovi serviviga. Tal on nüüd lõpus mitu eksimust tulnud. Matšpallid...
Märt Roosna: 20:23. Rannar vähendab vahet.
Märt Roosna: 19:23. Losnikov veel korra auti.
Märt Roosna: 19:22. Hädatõste Maidlele, kuid kolmene blokk on tal raudselt ees.
Märt Roosna: 19:21. Aga nüüd eksis Losnikov rünnakul.
Märt Roosna: 19:20. Pulk ühese bloki vastu ei eksi.
Märt Roosna: 19:19. Losnikov ei värista kätt ja lööb blokist läbi.
Märt Roosna: 18:19. Rakvere teeb palli päästes sooja palli.
Märt Roosna: 18:18. Kaibald viigistab.
Märt Roosna: 18:17. Losnikovi rünnak.
Märt Roosna: 17:17.
Märt Roosna: 17:16. Walkeri serviviga. Ka publik on elavnenud.
Märt Roosna: 16:16. Pulga rünnak.
Märt Roosna: 16:15. Maidle blokist auti ja Rakvere juhib.
Märt Roosna: 15:15. Õunpuu rünnak.
Märt Roosna: 14:15. Pulk blokist auti.
Märt Roosna: 14:14. Õunpuu lööb palli maha.
Märt Roosna: 13:14. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 13:13. Rannari blokk.
Märt Roosna: 12:13. Kaibaldi serviviga.
Märt Roosna: 11:13. Pulk lõpetab pika pallivahetuse.
Märt Roosna: 11:12. Pulk auti.
Märt Roosna: 10:12. Kaibald hullab, taas mängib rünnakul vastaste bloki ja kaitse kavalusega üle.
Märt Roosna: 10:11.
Märt Roosna: 9:11. No mis nüüd?! Naaber tõi vist rinnaga punkti, sai kaitses vastaste löögile kuidagi ette ja pall põrkas vastase poolele maha.
Märt Roosna: 9:10. Kaibaldi rünnak. Valting saab käed alla, aga...
Märt Roosna: 9:9. Maidle rünnak.
Märt Roosna: 8:9.
Märt Roosna: 8:8. Popman mängib üle Walkeri (207 cm) ja Naabri (211 cm) bloki.
Märt Roosna: 7:8. Walker blokist auti.
Märt Roosna: 7:7. Õunpuu blokeerib Pulga löögi ja Tartu mängija teeb palli päästes sooja palli. Kas nüüd läheb lõpuks ägedaks mänguks ja vihaseks andmiseks? Kuidagi liiga mugav on tartlastel siiani olnud.
Märt Roosna: 6:7. Walker Popmani blokki ja Rakvere on mängus tagasi.
Märt Roosna: 5:7. Kaibald hanitab võrku.
Märt Roosna: 4:7. Rannar keskelt.
Märt Roosna: 3:7. Kivisilla serviäss.
Märt Roosna: 3:6. Rikberg toob kaitses palli üles ja Walker lööb maha.
Märt Roosna: 3:5. Kaibaldi serviviga.
Märt Roosna: 2:5. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Kaibaldilt mõõdetud toks. See mees on täna enesekindlust täis.
Märt Roosna: 2:3. Järvelt serviäss.
Märt Roosna: 1:3. Pulga rünnakuviga. See on Tartul terve mängu peale alles teine rünnakuviga.
Märt Roosna: 0:3. Kivisilla blokk Rannarile.
Märt Roosna: 0:2. Pulgalt äss.
Märt Roosna: 0:1. Kivisilla blokk. Tartu ei jäta midagi juhuse hooleks, põhimehed taas platsil.
Märt Roosna: 14:25. Njah... Geimi lõpetab Rakvere asetuse viga. Tartu Bigbank ees 2:0 ja nüüd vajab Rakvere selle seeria päästmiseks juba pisikest imet.
Märt Roosna: 14:24. Helenius blokist auti.
Märt Roosna: 14:23. Ilus ja otsustav rünnak Õunpuult.
Märt Roosna: 13:23. Tammearu rünnak.
Märt Roosna: 13:22. Maidle serviviga.
Märt Roosna: 13:21. Maidle suudab kukkumise pealt palli maha lüüa ja Rakvere saab veidi positiivset emotsiooni juurde sellest sooritusest.
Märt Roosna: 12:21. Popmani rünnak.
Märt Roosna: 11:21. Rannari serviviga.
Märt Roosna: 11:20. Maidle rünnak.
Märt Roosna: Vanameister Andris Õunpuu tuleb Rakvere poolel Uusküla asemel.
Märt Roosna: 10:20.
Märt Roosna: Pulk on võetud pingile, võimaluse saab Tammearu Märt. Teinegi vahetus: Helenius asendab Kaibaldit.
Märt Roosna: 9:19. Kivisild.
Märt Roosna: 9:18. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 9:17. Ilus rünnak Rakvere oma poiste Järve ja Rannari esituses.
Märt Roosna: 8:17. Pulga rünnak.
Märt Roosna: 8:16. Maidle löök jääb maha.
Märt Roosna: 7:16. Naabri serv keerab end trossitripsust otse Rakvere poolele maha ja seis läheb juba veidi piinlikuks. Loodame, et Rakvere kogub end ja kolmas geim tuleb teistsugune.
Märt Roosna: 7:15. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 7:14. Valting särab küll kaitses, kuid Maidle lööb blokki ja vahe käriseb.
Märt Roosna: 7:13. Naaber keskelt.
Märt Roosna: 7:12. Popmani rünnak.
Märt Roosna: 6:12. Walkerilt veel üks äss, kui enne lasi pallil maha kukkuda Losnikov, siis nüüd mängis austraallane üle Uusküla. Ei taha Rakverele liiga teha, aga kuidagi tundub, et aurud on väljas ja eneseusku nagu pole.
Märt Roosna: 6:11. Pulk nurgast.
Märt Roosna: 6:10. Walker lajatab serviässa.
Märt Roosna: 6:9.
Märt Roosna: 6:8. Naaber ründas targalt, mängides Popmani üle.
Märt Roosna: 6:7. Aga nüüd on Losnikov ise blokeerija, Pulk saab sulustatud.
Märt Roosna: 5:7. Maidle auti.
Märt Roosna: 5:6. Losnikov blokki.
Märt Roosna: 5:5. Taas Tartu blokk võrgus. Ja veel täitsa tarbetus olukorras. Kas kuidagi lohakaks minnakse?
Märt Roosna: 4:5. Uusküla serviviga.
Märt Roosna: 4:4. Tartu blokk võrgus.
Märt Roosna: 3:4. Kaibaldilt äss, ohvriks Uusküla.
Märt Roosna: 3:3. Šlomin paneb Maidlele bloki.
Märt Roosna: 3:2.
Märt Roosna: 3:1. Tartu serviviga.
Märt Roosna: 2:1. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 2:0. Tanel Uusküla on platsile tulnud ja saab kohe rünnakul käe valgeks.
Märt Roosna: 1:0. Walker ei saa Popmani servi kätte.
Märt Roosna: Muide, statistika järgi oli Tartu vastuvõtt viletsam (?): 23% vs 41%. Igatahes Rakvere ei suutnud kehva vastuvõtu puhul ära lüüa ja lasi endale lüüa ka 3 ässa. Ja märkimisväärne on Bigbanki rünnak - 58%. Rakverel vaid 42%.
Märt Roosna: 17:25. Kivisild tahab lõpetada geimi elegantselt ja seda ta teebki - serviäss! Rakvere lagunemine algas servi vastuvõtust.
Märt Roosna: 17:24. Uuskari pallib võrku.
Märt Roosna: 17:23. Kaibaldi serv auti.
Märt Roosna: 16:23. Walkeri vasak käsi haamerdab taas palli maha. See geim on läinud.
Märt Roosna: 16:22. Uuskari blokist auti.
Märt Roosna: 15:22. Maidle rünnak.
Märt Roosna: 14:22. Jälle Kaibaldi rünnak, täna on hiidlast palju usaldatud ja ta on olnud kindel.
Märt Roosna: 14:21. Popman blokist auti.
Märt Roosna: 13:21. Pulga rünnak. Rakvere ei suuda palli maha lüüa. Maidle vahetab Nõmmistu taas välja.
Märt Roosna: 13:20. Popman auti.
Märt Roosna: 13:19. Pulga rünnak.
Märt Roosna: 13:18. Popman saab Naabrile bloki ette.
Märt Roosna: 12:18. Losnikovi rünnak.
Märt Roosna: 11:18. Walker lööb kaks serviässa jutti!
Märt Roosna: 11:16. Kaibald saab Nõmmistule bloki ette ja näitab biitsepseid - kes siin mees on?!
Märt Roosna: 11:15. Walker nurgast.
Märt Roosna: 11:14. Nüüd on Rakverel serv lõpuks käes ja Losnikov hanitab palli maha.
Märt Roosna: 10:14. Veel üks tugev serv ukrainlaselt ja Walker vastuvõtust kohe tagasi tulnud palli kerge vaevaga maha.
Märt Roosna: 10:13. Šlominilt hea serv ja Naaber nopib kerge punkti.
Märt Roosna: 10:12. Walkeri jõudemonstratsioon rünnakul.
Märt Roosna: Tore näha, et Maidle asemel platsile tulnud Nõmmistu jalg on nii palju paranenud, et saab taas meeskonda aidata.
Märt Roosna: 10:11. Uuskari tagaliinist.
Märt Roosna: 9:11.
Märt Roosna: 9:10.
Märt Roosna: 8:10. Nõmmistu rünnak.
Märt Roosna: 7:10. Järve serviviga.
Märt Roosna: 7:9. Pulga serv auti.
Märt Roosna: 6:9. Taas Kaibaldi rünnak, ta on nelja punktiga ka Bigbanki resultatiivseim.
Märt Roosna: 6:8. Naaber eksib servil.
Märt Roosna: 5:8. Kaibald nurgast.
Märt Roosna: 5:7. Järvelt kiire sööt nurka ja Losnikov lööb ära.
Märt Roosna: 4:7. Rakvere serviviga.
Märt Roosna: 4:6.
Märt Roosna: 3:6. Kaibald tagaliinist.
Märt Roosna: 3:5. Pulk blokist auti.
Märt Roosna: 3:4: Kivisilla serviviga.
Märt Roosna: 2:4. Hea serv Kivisillalt ja Tartu juba kahega peal.