Võib öelda, et mängu saatus otsustati suuresti juba avageimis. Julgelt tegutsenud Pärnu, mida vedas brasiillasest diagonaalründaja Chizoba Eduardo Atu Neves, ei tundnud aukartust, alustas hästi ning evis nelja geimpalli. Paraku kõige tähtsamatel hetkedel tehti rumalusi, näiteks ühe geimpalli puhul hakkasid Chizoba ja Pärnu ukrainlasest nurgaründaja Ilja Kovaljov koos palli lööma. Too rünnak mõistagi ebaõnnestus, Monza võitis geimi 30:28.

Teist geimi ilmestasid Pärnu vead servil ja rünnakul. Viimane viigiseis oli 15:15, siis läks Monza oma teed. Geimi lõpus lagunes Pärnu täielikult – 18:25. Sellises eduseisus vastase kindlus vaid kasvas ja kolmas geim kuulus neile 25:21.

Korduskohtumine toimub järgmisel kolmapäeval Itaalias. Pärnu edasipääsu lootus on sisuliselt kustunud, mäng tuleks võita 3:0 või 3:1 ja seejärel tuleks võita ka kuldne geim.