BLOGI JA FOTOD | Mis toimub tiitlikaitsja Saaremaaga? Veerandfinaalis kaotati lätlastele. Pärnu surus Selveri nurka, Rakvere üllatas Riiat

Avo Keel on hoos: pani reporteri paika ja tegi huvitava ennustuse

Võrkpalli Balti liigas peeti täna kolm veerandfinaali. Pärnu võrkpalliklubi võitis võõrsil Tallinna Selverit 3:1 (25:23, 15:25, 25:17, 25:20), Rakvere kodus Riiat 3:0 (25:22, 25:19, 25:12). Suurima üllatuse valmistas aga lätlaste Jekabpils, mis seljatas Saaremaa 3:1 (29:27, 25:20, 23:25, 25:23).

Veerandfinaalidega tehti algust eile, kui Tartu Bigbank purustas TalTechi esimeses vastasseisus 3:0. Poolfinaali pääsuks on vaja kahte võitu.

Tänase päeva suurim üllatus tuli Lätist Jekabpilsist. 0:2 kaotusseisus hakkas Saaremaa paremini mängima, hästi tegutses Siim Põlluääre välja vahetanud austraallasest diagonaalründaja Samuel Boehm. Neljanda geimi lõpus juhiti nelja punktiga, paraku lõhkus Rihards Pukitise serviseeria saarlased täielikult ning tuligi kaotus põhiturniiri seitsmendalt tiimilt täna vastu võtta.

Boehm kogus 22 punkti, Eddie Rivera lisas 17 ja Põlluäär 10. Üleväljamees oli 23 silmaga Eriks Voronko.

See on suur üllatus, tiitlikaitsja Saaremaa sattus keerulisse seisu, nüüd tuleb nädalavahetusel kodus võita mõlemad mängud. Tehtav, aga kerge see olema ei saa. Üks on kindel - nädalavahetusel on Kuressaare spordihall puupüsti täis, sest oma meeskond vajab hädasti toetust.

Chizoba vedas Pärnut

Kui Pärnu täna teises geimis jala veidi sirgu lasi, karistas Selver selle kohe kiirelt ära. Samas kahes viimases geimis võitjas enam kahtlust ei olnud. Pärnu meeskonda vedas brasiillane Chizoba, kes kogus 26 punkti, ukrainlane Ilja Kovaljov lisas 12, Taavet Leppik, Siim Ennemuist ja Toms Švans jäid 8 peale. Selveri resultatiivseimad olid Oliver Orav ja Timo Lõhmus vastavalt 18 ja 17 silmaga.

"Mulle meeldis see energia, mida näitasime teises geimis. Kolmandas geimis aga see langes, samas kui Pärnu tegi omakorda sammu ülespoole," rääkis Selveri juhendaja Aapo Rantanen, kes ei tahtnud kuuldagi juttu, et Selveri jaoks oli juba play-off'i koht normaalne tulemus. "Tahame kindlasti poolfinaali jõuda. Peame tegema põhimõtteliselt samu asju, aga paremini. Täna saime Chizoba löökidele korduvalt käsi alla, kuid pall ei jäänud mängu. Neljandas geimis andsime neile oma vigadest koguni 12 punkti. Kui tahad mängu võita, ei saa nii teha."

Kuula, mida arvas mängu järel Pärnu peatreener Avo Keel.

Rakvere läks Riia vastu geim-geimilt üha paremasse hoogu, võites 3:0 (22, 19, 12). Karl Maidle tõi võitjatele 13 punkti ja Joonas Popman 12. Kaotajate poolel keegi kahekohalise punktisummani ei küündinud.

Uuesti lähevad kõik meeskonnad laupäeval, vajadusel peetakse kolmandad matšid pühapäeval.

Balti liiga veerandfinaalid
Märt Roosna: Jekabpils võidab neljanda geimi 25:23 ja mängu 3:1. See on suur üllatus, tiitlikaitsja Saaremaa on keerulises seisus, nüüd tuleb nädalavahetusel kodus võita mõlemad mängud.
Märt Roosna: Jekabpils on tulnud välja neljapunktilisest kaotusseisust ja juhib 24:22.
Märt Roosna: Kolmas geim Saaremaale 23:25 ja üldseis 1:2.
Märt Roosna: Saaremaa kolmandas geimis peal 22:20.
Märt Roosna: Saaremaa on liimist lahti, teine käib libiseb käest 20:25 ja Jekabpils juhib mängu 2:0.
Märt Roosna: Saaremaa teises geimis taga 13:20 ehk 0:2 seis terendab. Mis toimub?
Märt Roosna: Üllatavad uudised Lätist, tiitlikaitsja Saaremaa kaotas Jekabpilsi vastu avageimi 27:29.
Märt Roosna: Rakvere lõi kodusaalis RTU/Robežsardzet üllatavalt selgelt 3:0 (22, 19, 12).
Märt Roosna: Rakvere kolmandas geimis juba ees 13:7, tundub, et võit on tulemas.
Märt Roosna: Rakvere võitis RTU vastu teise geimi 25:19 ja juhib 2:0.
Märt Roosna: 20:25. Aga Chizoba realiseerib teise matšpalli ja mäng on läbi, Pärnu võitis 3:1 ja juhib seeriat 1:0.
Märt Roosna: 20:24. Selver päästab esimese matšpalli, Orav lööb palli maha.
Märt Roosna: 19:24.
Märt Roosna: 18:23. Maila eksib servil.
Märt Roosna: 18:22. Vahetusest servima tulnud Markus Maila lööb ässa.
Märt Roosna: Rakvere juhib teises geimis Riia vastu 21:14.
Märt Roosna: 14:21.
Märt Roosna: 13:19.
Märt Roosna: 12:17. Keelelt äss ja see peaks olema juba Pärnu kümnes. Seda on selgelt liiga palju Selveri jaoks.
Märt Roosna: 12:16.
Märt Roosna: 11:15.
Märt Roosna: 10:13. Kovaljovi rünnak viib Pärnu kolmega ette.
Märt Roosna: 10:10.
Märt Roosna: 9:9. Vanker koksab palli auti ja viik on majas.
Märt Roosna: 9:7.
Märt Roosna: 8:6.
Märt Roosna: 3:4.
Märt Roosna: Rakvere võitis Riia vastu esimese geimi 25:22.
Märt Roosna: Rakvere on esimeses geimis ette läinud 23:21.
Märt Roosna: 17:25. Kindel geimivõit Pärnule ja suvepealinna esindus juhib 2:1. Chizobal on toonud 20 punkti, Lõhmus 15.
Märt Roosna: 16:24. Keel lööb veel ühe ässa.
Märt Roosna: 16:23. Keel lööb ässa ja see geim on sisuliselt tehtud.
Märt Roosna: 15:19.
Märt Roosna: 14:18.
Märt Roosna: 12:16. Samal ajal on Rakvere Riia vastu esimeses geimis taga 13:16.
Märt Roosna: 10:16. Chizoba on kogunud juba 18 punkti, Selveri poolel Lõhmus 14 ja Orav 12.
Märt Roosna: 9:14.
Märt Roosna: 8:12.
Märt Roosna: 6:8. Lõhmus vähendab vahet. Aga kõige emotsionaalsem mees väljakul tundub olevat Selveri libero, valitsev lumevõrkpalli Eesti meister Heiki Hunt :)
Märt Roosna: 5:8.
Märt Roosna: 4:7.
Märt Roosna: 1:6.
Märt Roosna: 0:4. Pärnu on kolmandas geimis erksam, Švansi bloki järel väike algedu sees.
Märt Roosna: 25:15. Pärnu oli terve geim kuidagi väga uimane ja Selver kasutas selle ära. Agressiivsust on vaja, ei tule need punktid iseenesest. Kui mäng selles võtmes jätkub, siis tulevad intervjuud Pärnu lootsi Avo Keelega pärast üsna põnevad...
Märt Roosna: 23:14.
Märt Roosna: 21:12. Serv läheb Chizoba peale ja brasiillane üritab seda jalaga vastu võtta. No ei, nii lihtne see ka pole.
Märt Roosna: 19:11. Selveril on hoog sees.
Märt Roosna: 18:10. Ozolins asenab Leppikut.
Märt Roosna: 17:10. Lõhmuselt äss ja Pärnu agoonia süveneb.
Märt Roosna: 15:9. Lõhmus paneb veel korra Leppiku blokiga kinni, Chizoba lööb auti ja Selveri edu on juba soliidne.
Märt Roosna: 11:8. Lõhmus paneb Leppiku blokiga kinni ja Keel võtab aja maha. Pärnu mäng on kuidagi tuim ja äraootav: küll kuidagi ikka tuleb. Aga kui nii jätkavad, siis ei tule.
Märt Roosna: 4:4.
Märt Roosna: 23:25. Pärnu juhib mängu 1:0.  Ausalt öeldes oli esimeses geimis mõlemal pool päris palju praaki. Kui Pärnul raskeks läks, tegi Chizoba omad tööd hästi. Temalt 8 ja Ennemuistilt 5 punkti, Selveri poolel on Orav ja Hurt toonud 4.
Märt Roosna: 23:24. Hea kaitse Selverilt ja Hurt ründab täpselt.
Märt Roosna: 22:24. Lõhmuse rünnak.
Märt Roosna: 21:24. Brasiillane Chizoba lööb palli maha.
Märt Roosna: 21:23. Pärnu blokk võrgus.
Märt Roosna: 20:23. Chizoba lööb ära veidi ebamugava tõste.
Märt Roosna: 20:22. Kovalovi serviviga.
Märt Roosna: 19:22. Hurt ei saa Kovalovi servi kätte.
Märt Roosna: 19:21. Selveri mängijad pole sugugi rahul kohtuniku viimaste otsustega ja võimalik, et paar korda ongi nad natuke kannatada saanud.
Märt Roosna: 19:20.
Märt Roosna: 19:19. Chizoba lööb Pärnu poolelt auti.
Märt Roosna: 18:19
Märt Roosna: 17:17. Vihased rünnakud Oravalt ja Hurdalt ning Pärnu poolelt lööb Kovalov auti ja ongi viik majas.
Märt Roosna: Chizoba ja geimi alguses kolm serviässa löönud Ennemuist on mõlemad toonud juba viis punkti.
Märt Roosna: 14:16.
Märt Roosna: 13:14. Rünnakud Varblaselt ja kaks korda Hurdalt ja vahe minimaalne.
Märt Roosna: 10:14. Ennemuist särab blokis.
Märt Roosna: 9:11. Pärnu juhtis 11:6, kuid Selver on nüüd kolm punkti järjest saanud.
Märt Roosna: 4:8.
Märt Roosna: 3:6.
Märt Roosna: 0:4. Pärnu on Chizoba hanituse ja Ennemuisti kolme serviässa (!) järel juba ees. Kuidagi üldse ei ole Selver pallingu vastuvõtuks valmis.
Märt Roosna: Tere, head võrkpallisõbrad! Selveri ja Pärnu mäng on kohe algamas.