BLOGI JA FOTOD | Läheb põnevaks! Košmaarselt alustanud tiitlikaitsja Saaremaa kaotas Pärnule

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias läksid täna vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa ja Pärnu. Pärnu võitis 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20).

Mäng algas saarlaste jaoks košmaarselt, Pärnu läks ette avageimis 8:0! Jäneseid tõmbas kübarast välja Pärnu lätlasest temporündaja Toms Švans, kes lajatas ühe serviässa teise järel. Pärnu juhtis veel 20:11, kuid seejärel kaotas agressiivsuse ja lubas visalt üritanud Saaremaa mängu tagasi. Esimeses geimis juhtus veel üks oluline asi, Pärnu nurgaründaja Ilja Kovaljov vigastas hüppeliigest ja suure tõenäosusega teda selles seerias enam ei näe. Teda asendas Atvars Ozolins.

Teise geimi alguses sekundeeris Švansile Saaremaa kapten Siim Põlluäär, põrutades kolm serviässa jutti ja viies meeskonna ette 6:2. Saarlased suutsidki algedu lõpuni hoida, ehkki see sulas vahepeal pea olematuks. Pärnu jätkas siiski vastase serviga surumist ja võitis kodupubliku rõõmuks viimased geimid 25:20 ja 25:20.

Seekord ei õnnestunud Saaremaa lootsil Urmas Talil vahetustega vankrit uuesti õigele teele saada. Kolmandas geimis tõi ta rünnakul hätta jäänud Põlluääre asemele austraallase Samuel Boehmi, neljandas katsetas temporündaja positsioonil Hollandi koondislast Fabian Plaki, kuid tema oli seekord paras pettumus. Oma võimaluse sai ka Helar Jalg, aga kaotusest saarlasi päästa seekord ei õnnestunud. Neljandas geimis 7:12 kaotusseisus vahetas sidemängija Artis Caicsi välja Lukasz Makowski, kes aitaski teha vahe minimaalseks, kuid see oli ka kõik.

Švans tõi üleväljamehena 17 punkti (8 rünnakul, 7 ässa, 2 blokki; kasutegur +10), brasiillane Chizoba lisas 14, Taavet Leppik 13 ja Siim Ennemuist 10 (+10). Saaremaa resultatiivseimad olid Eddie Rivera (13), Boehm (11), Rauno Tamme (10) ja Põlluäär (8). STATISTIKA

Seeria peetakse kolme võiduni, neljapäeval ja pühapäeval mängitakse Kuressaares. Teises poolfinaalseerias juhib tartu Bigbank 1:0 Rakvere vastu.

Põhiturniiril teise koha saanud Saaremaa pidanuks saama õiguse alustada kolme mänguni peetavat seeriat koduväljakul, kuid Kuressaare spordihall oli selleks nädalavahetuseks broneeritud Peeter Oja ja Sepo Seemani etenduse „Kärbsed” tarvis.

Võrkpalli poolfinaal
Märt Roosna: 25:20. Chizoba lõpetab mängu rünnakuga, Pärnu on võitnud.
Märt Roosna: 24:20. Chizoba blokki.
Märt Roosna: 24:19. Rivera auti. Matšpallid...
Märt Roosna: 23:19. Plak lööb auti, Makowski sajatab, aga midagi pole teha. See oli Pärnule kingitus.
Märt Roosna: 22:19. Keel satub ründaja kohale, kuid lööb palli selgelt auti.
Märt Roosna: 22:18. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 21:18. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 21:17. Keele rünnak.
Märt Roosna: 20:17. Jalg blokist auti.
Märt Roosna: 20:16. Keel usaldab Ozolinsi ja lätlane ei peta usaldust.
Märt Roosna: 19:16. Švans pikalt auti.
Märt Roosna: 19:15. Veel üks blokk Boehmile, taas vist Ozolinsi käed.
Märt Roosna: 18:15. Ozolinsi blokk Boehmile, kiita tuleb ka Pärnu liberot Maari, kes tegutses briljantselt.
Märt Roosna: 17:15. Švans lajatab südame põhjast palli maha.
Märt Roosna: 16:15. Plak blokist auti. Saaremaa mäng on Makowski dirigeerimisel kõvasti kiirem ja elavam.
Märt Roosna: 16:14. Leppiku blokk Boehmile.
Märt Roosna: 15:14. Boehmi rünnak, Švans ei suuda palli päästa.
Märt Roosna: 15:13. Leppik blokist auti.
Märt Roosna: 14:13. Makowskilt serviäss! Tuletame meelde, et ta tuli platsile seisul 12:7.
Märt Roosna: 14:12. Boehmi rünnak.
Märt Roosna: 14:11. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 13:11. Boehm toob kaitses Ennemuisti rünnaku üles ja Rivera lööb palli maha. Just sellise kaitsemänguga võiks Saaremaa Pärnu maha murda.
Märt Roosna: 13:10. Chizoba auti.
Märt Roosna: 13:9. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 13:8. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 12:8. Boehmi rünnak.
Märt Roosna: Caicsi asendab Makowski.
Märt Roosna: 12:7. Boehm auti. Tali võtab timeouti. Kas tal on veel käike, millega meeskonda kaotusest päästa?
Märt Roosna: 11:7. Boehm eksib servil.
Märt Roosna: 10:7. Leppiku serviviga.
Märt Roosna: 10:6. Plaki serviviga.
Märt Roosna: 9:6. Chizoba serviviga.
Märt Roosna: Jalg on siis jätkuvalt Tamme asemel väljakul.
Märt Roosna: 9:5. Jalg auti.
Märt Roosna: 8:5. Švans keskelt.
Märt Roosna: 7:5. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 7:4. Rivera lööb palli võrku.
Märt Roosna: 6:4. Leppik blokist auti.
Märt Roosna: 5:4. Boehmi rünnak.
Märt Roosna: 5:3. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 4:3. Rivera tulistab kolme meetrisse.
Märt Roosna: 4:2. Ennemuist keskelt. Pärnu keskmisi mehi tuleb täna kiita, nemad on seda asja vedanud.
Märt Roosna: 3:2. Švansi serviviga.
Märt Roosna: 3:1. Ozolinsi rünnak.
Märt Roosna: 2:1. Boehmi rünnak.
Märt Roosna: 2:0. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 1:0. Keele rünnak, võimas serv Leppikult.
Märt Roosna: Urmas Tali saadab platsile Fabian Plaki, ära tuli Palmar.
Märt Roosna: 25:22. No üldse ei klapi Keel tõste Švansile, aga kuidagi see pall maha jäi ja Pärnu juhib mängu 2:1.
Märt Roosna: 24:22. Aga ei saa see geim veel läbi, Rivera lööb palli maha.
Märt Roosna: 24:21. Tõste jääb lühikeseks, kuid Leppik suudab palli maha hanitada.
Märt Roosna: 23:21. Boehmi rünnak.
Märt Roosna: 23:20.
Märt Roosna: 23:19. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 22:19. Ozolins Tanila ja Rivera blokki.
Märt Roosna: 22:18. Tamme nurgast. Jalg asendab Tammet.
Märt Roosna: 22:17. Rivera auti.
Märt Roosna: 21:17. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 21:16. Tamme blokist auti.
Märt Roosna: 21:16. Keele blokk Tammele.
Märt Roosna: 20:15. Saaremaa serviviga.
Märt Roosna: 19:15. Chizoba auti.
Märt Roosna: 19:14. Lõpuks on Chizoba püss veatult paukuma hakanud.
Märt Roosna: 18:14. Saaremaa rünnak.
Märt Roosna: 18:13.
Märt Roosna: 17:13. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 16:13. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 16:12. Švansi rünnak. Ennemuist säras kaitses ja selles geimis on just tema teinud väga olulisi liigutusi. Aga vara veel kangelasi otsida, geim on alles noor.
Märt Roosna: 15:12. Ennemuistilt äss!
Märt Roosna: 14:12. Ennemuist keskelt.
Märt Roosna: 13:12. Ozolinsi serviviga.
Märt Roosna: 13:11. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 12:11. Keel eksib pallingul.
Märt Roosna: 12:10. Ennemuisti blokk Tanilale.
Märt Roosna: 11:10. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 10:10. Leppik viigistab.
Märt Roosna: 9:10. Švansi serviviga. Ässasid on ta siis täna löönud juba 7.
Märt Roosna: 9:9. Švansilt äss!
Märt Roosna: 8:9. Švans keskelt. Muide, kuigi tal on olnud väga hea päev, siis rünnak pole siiani olnud midagi erilist, teise geimi järel oli vaid 38%.
Märt Roosna: 7:9. Tamme hanitus jääb maha.
Märt Roosna: 7:8. Tamme tabab antenni.
Märt Roosna: 6:8. Leppik blokist auti.
Märt Roosna: 5:8. Leppik Palmari blokki.
Märt Roosna: 5:7. Raske tõste Leppikule ja Boehmi käed on vastas - blokk!
Märt Roosna: 5:6. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 5:5. Leppik.
Märt Roosna: 4:5. Caicsi hanitus. Kui esimese geimi nimi oli Švans ja teises tegi Põlluäär olulise serviseeria, siis kes otsustab kolmanda geimi? Siiani on Caics säranud.
Märt Roosna: 4:4. Keele ja Ennemuisti liin toimib.
Märt Roosna: 3:4. Caics mängib võrgu tühjaks ja Boehm lööb palli maha.
Märt Roosna: 3:3. Tamme serviviga.
Märt Roosna: 2:3. Rivera osavalt blokist auti.
Märt Roosna: 2:2. Tagareast kerkib Rivera ja Puerto Rico koondise mees lööb palli maha.
Märt Roosna: 2:1. Ennemuisti rünnak.
Märt Roosna: 1:1. Boehm saab kohe rünnakul käe valgeks.
Märt Roosna: 1:0.
Märt Roosna: Ma vabandan, Saaremaa on teinud vahetuse, Põlluääre asemel on platsil Samuel Boehm
Märt Roosna: Pärnu alustab Ozolinsiga, Saaremaa vahetusi teinud ei ole.
Märt Roosna: Kovaljovi jalale pannakse jääd peale, aga on üsna kindel, et selles seerias ta enam platsile ei tule.
Märt Roosna: Huvitav on näha, et otsustavatel hetkedel on Pärnu poolel platsil Maier, kes mitu aastat vahepeal sel tasemel mänginud pole.
Märt Roosna: 22:25. Rivera rünnak lõpetab geimi, seis viigis 1:1. Kui esimese geimis kallutasid Pärnu poolele Švansi võimsad pallingud, siis teises geimis ladus võidule alusmüüri Põlluääre kolm serviässa. Pärnu jaoks oli Kovaljovi kaotus valus hoop, võrdväärset meest neil sellele kohale ei ole.
Märt Roosna: 22:24. Saaremaa mängija keskjooneviga.
Märt Roosna: 21:24. Keele serv lendab poolde võrku.
Märt Roosna: 21:23. Põlluäär servib võrku.
Märt Roosna: 20:23. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 20:22. Maier blokist auti.
Märt Roosna: 19:22. Palmar ei eksi rünnakul.
Märt Roosna: 19:21. Rivera serviviga, Pärnul on veel võimalus.
Märt Roosna: 18:21. Švans võrku, hea serv Riveralt.
Märt Roosna: 18:20. Chizoba serv võrku.
Märt Roosna: 18:19. Chizoba lööb võrgutripsust ässa.
Märt Roosna: 17:19. Caicsi serv läheb pikaks.
Märt Roosna: 16:19. Põlluäärelt täpne löök piki piiri.
Märt Roosna: 16:18. Tamme ei saa kätte Ennemuisti servi.
Märt Roosna: 15:18. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 14:18. Caics kerkib kõrgele võrgu kohale ja ründab ise.
Märt Roosna: Ozolinsi asendab Edgar Maier.
Märt Roosna: 14:17. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 14:16. Ozolinsi serv tuleb Pärnu poolele üle ja Leppik lööb ära.
Märt Roosna: 13:16. Tamme eksib servil.
Märt Roosna: 12:16. Keele serviviga.
Märt Roosna: 12:15. Põlluääre serviviga.
Märt Roosna: 11:15. Ozolins auti. Ta ei ole veel kindlust leidnud.
Märt Roosna: 11:14. Ilus kiire "vahelt" kombinatsioon Caicsi ja Tanila esituses.
Märt Roosna: 11:13. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 10:13. Švans teeb sooja palli.
Märt Roosna: 10:12. Leppiku serviviga.
Märt Roosna: 10:11. Švans keskelt.
Märt Roosna: 9:11.
Märt Roosna: 9:10.
Märt Roosna: Mainimata jäi, et Pärnu bloki autoriks oli Švans, kellel kirjas juba 10 punkti.
Märt Roosna: 8:10. Leppik.
Märt Roosna: 7:10. Rivera blokist auti.
Märt Roosna: 7:9. Rivera blokki.
Märt Roosna: 6:9. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 5:9. Ozolinsi serviviga.
Märt Roosna: 5:8.
Märt Roosna: 4:8. Tamme äss! Täna on tõeline serviässade paraad.
Märt Roosna: 4:7.
Märt Roosna: 4:6. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 3:6. Ozolinsi rünnak.
Märt Roosna: 2:6. Põlluäär! Kolmas äss! Ohvriks Ozolins.
Märt Roosna: 2:5. Veel üks! Nüüd kasutas ta väga huvitavat servi, jättes alguses mulje, et läheb jõuga lööma.
Märt Roosna: 2:4. Põlluääre serviäss!
Märt Roosna: 2:3. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 2:2. Mis toimub? Švans lööb juba kuuenda ässa! Tamme ja Rivera vahele.
Märt Roosna: 1:2. Põlluäär auti.
Märt Roosna: 0:2. Keele ja Chizoba koostöö ei klappinud, küll aga toimis hästi Caicsi ja Tanila mäng.
Märt Roosna: 0:1. Pärnu serviviga.
Märt Roosna: Saaremaal teatavasti vahetusmehi jagub, kuid praegu pole veel ühtegi käiku tehtud, jätkavad samamoodi.
Märt Roosna: 25:21. Palmari pallinguviga lõpetab geimi, Pärnu juhib 1:0. Samas mängisid nad maha 20:11 eduseisu ja lasid alguses näost täiesti valged olnud saarlased mängu tagasi.
Märt Roosna: 24:21. Keel auti.
Märt Roosna: 24:20. Švans tahtis geimi ässaga lõpetada, kuid serv lendas auti.
Märt Roosna: 24:19. Ozolinsi rünnak.
Märt Roosna: 23:19. Švansi blokk.
Märt Roosna: 22:19. Švans põrutab Põlluääre blokki ja ühtäkki on mängus põnevus tagasi.
Märt Roosna: Ja ongi nii, teda asendab Atvars Ozolins.
Märt Roosna: 22:18. Kovaljov astub keskjoonele ja tegi vist endale taas viga.
Märt Roosna: 22:17. Leppiku serviviga.
Märt Roosna: 22:16. Saaremaa serviviga.
Märt Roosna: 21:16. Leppik blokki. Keel on jäänud nüüd natuke liiga palju teda kasutama, Pärnu mäng on olnud veidi ühekülgne.
Märt Roosna: 21:15. Leppik auti .
Märt Roosna: 21:14. Chizoba serviviga.
Märt Roosna: 21:13. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 20:13. Chizoba rünnakuviga.
Märt Roosna: 20:12.
Märt Roosna: 20:11. Tamme serviviga.
Märt Roosna: 19:11. Tamme nurgast.
Märt Roosna: 19:10.
Märt Roosna: 18:10. Pärnu blokk võrgus.
Märt Roosna: 18:9. Ennemuist toob oma endise kodumeeskonna vastu rünnakuga veel ühe punkti.
Märt Roosna: 17:9. Põlluäär auti.
Märt Roosna: 16:9. Tanila blokk Chizobale. Tasapisi hakkab ka saarlastele õnnestumisi tulema.
Märt Roosna: 16:8. Švans eksis servil.
Märt Roosna: 16:7. Uskumatu vana! Švans jõudis taas ringiga servima ja küttis veel ühe ässa!
Märt Roosna: 15:7. Kovaljovi rünnak.
Märt Roosna: 14:7. Rivera blokist auti.
Märt Roosna: 14:6. Leppik blokist auti.
Märt Roosna: 13:6.
Märt Roosna: 13:5. Palmari rünnak.
Märt Roosna: 13:4. Švans keskelt.
Märt Roosna: 12:4. Nüüd jäi Keele tõste madalaks ja Leppik lõi blokki.
...: Saaremaa saab ikka korraliku kolonoskoopia esimeses geimis.
Märt Roosna: 12:3. Ennemuist keskelt.
Märt Roosna: 11:3. Põlluäärelt serviviga. Järgmiselpallivahetuse lõpetab Tamme rünnak.
Märt Roosna: 10:2. Keele serviviga.
Märt Roosna: 10:1. Saaremaa ei jõua taas rünnakuni, Chizoba lööb palli maha. Uskumatu seis!
Märt Roosna: 9:1. Palmari serviviga.
Märt Roosna: 8:1. Tamme rünnak, Saaremaal silm peas.
Märt Roosna: 8:0. Taas hea serv Švansilt ja Kovaljov lööb palli maha.
Märt Roosna: 7:0. Vahter ei saa Švansi servi kätte - kolm äss juba!
Märt Roosna: 6:0. Saaremaa blokk võrgus. Sellist algust nad küll ei oodanud.
Märt Roosna: 5:0. Lätlase soolo jätkub, Švans põrutab veel ühe ässa!
Märt Roosna: 4:0. Švans lööb ässa!
Märt Roosna: 3:0. Pärnu on saanud edu sisse, rünnak Kovaljovilt, serviäss Švansilt ja rünnak Ennemuistilt.
Märt Roosna: Kodumeeskond Pärnu alustab koosseisus Martti Keel, Chizoba NevesAtu, Taavet Leppik, Ilja Kovaljov, Toms Švans, Siim Ennemuist jalibero Silver Maar.Saaremaa loots Urmas Tali saadab esialgu platsile Artis Caicsi, Siim Põlluääre, Eddie Rivera, Rauno Tamme, Mihkel Tanila, Harri Palmari ja liberona JohanVahteri.