Finaalikoha ja edasipääsu tugevale turniirile tagasid seega Türgi ning esimeses poolfinaalis Hollandile tulemusega 3:1 (22, -29, 19, 21) säru teinud Valgevene.

Eesti mängib homme pronksimatši Hollandiga kell 16, finaal algab kell 19. Turniiri võitja teenib 125 000, teine koht 80 000, kolmas 60 000 ja neljas koht 40 000 eurot.

Viimaseks jäänud neljandas geimis rebis Türgi seisul 16:12 nelja punktiga ette. Eesti tõmbas järgi 15:16 ja 17:18. Challenge-süsteemi ehk videokorduste vaide abiga (türklaste blokipuude) ja Ardo Kreegi serviässaga pääses Eesti ka 19:19 viigiseisu ning läks tänu türklase Eksi soojale pallile 20:19 juhtima. Pärast 22:22 viigiseisu pani publiku veel rõkkama Robert Tähe rünnak ning seisul 24:23 oli Eestil kasutada ka geimpall, mis nurjus Yasin Aydini rünnaku tõttu. Türklastel oli kasutada kolm matšpalli, millest viimase kinkis neile Robert Tähe serviviga. Mängu saatuse otsustas Karasu, kelle rünnakust pall võrgupuute võttis ja Eesti väljakupoolele maha jäi.

"Nad olid lõpus natuke otsustavamad, muud midagi. Viies geim ei olnud kaugel. Otsustavas geimis oleks võinud juba kõike juhtuda. Mängisime oma selle suve parima mängu, võitlesime kõvasti iga palli pärast. Kellelegi etteheiteid teha ei saa. Homme lähme samamoodi võitlema, kogu hingest!" ütles Delfile peale mängu temporündaja Andri Aganits.

Tähe arvele jäi Eesti võistkonna parimana 24 punkti, Hindrek Pulk tõi 18, Ardo Kreek 12, Kristo Kollo 9, Aganits 3 ja Kert Toobal 2 punkti. Türklaste resultatiivseim oli 25 punktiga Adis Lagumdzija.