Balti matši avapäev oli Eesti koondistele edukas


U16 koondis Balti matšil
U16 koondis Balti matšilFoto: volley.ee

27.-29. oktoobrini toimub Lätis Cesises noortekoondiste Balti Cupi turniir võrkpallis, kus osalevad Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa võistkonnad. Turniiri avapäev tõi Eestile kaks võitu ja kaks kaotust.

Toomas Jasmini ja Raigo Tatrtiku taktikepi all mängiv noormeeste võistkond (2001 ja hiljem sündinud) sai 3:0 jagu Leedust, kirjutab volley.ee. Pärnu Võrkpalliklubi meeskonnas sel hooajal väärtuslikke minuteid teeniv Märt Tammearu tõi Eesti koondise edukaimana 19 punkti (+13). Laupäevaseks vastaseks on Läti II võistkond ja pühapäeval mängitakse Läti I võistkonnaga.

2002. aastal ja hiljem sündinud tüdrukute koondis (peatreener Peeter Vahtra, abitreener Margit Keerutaja) kohtus reedel Sankt-Peterburi võistkonnaga ja pidi vastu võtma napi 2:3 kaotuse. Eesti resultatiivseim oli Marily Lass, kes kogus venelannade vastu 13 punkti ja jäi kuuega plussi. Laupäeval kohtutakse lätlannadega ja pühapäeval Leedu eakaaslastega.

Eesti 2000/2001 sündinud tüdrukud (treenerid Riina Ernits ja Kardo Kõresaar) alistusid 0:3 Läti eakaaslastele. Homme ootab ees mäng Venemaaga, turniiri viimasel päeval Leeduga.

Tänase päeva viimases mängus alistas Urmas Tali ja Ülari Kaibaldi juhendatav meeskond (sündinud 1999 ja nooremad) 3:1 Leedu eakaaslased. Eesti parimaks kerkis Tallinna Selveriski mehetegusid tegev Albert Hurt, kes tõi 23 punkti (+15). Siim Melles lisas 13 punkti (-1). Vanemate poiste võistkond saab laupäeval oma võimeid kõrvutada Läti II ja ülehomme Läti I võistkonnaga.