Liigat juhib Pärnu Võrkpalliklubi, kes on kümne mänguga kogunud 28 punkti. Täna oli suvepealinna võistkond võõrsil 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) üle Daugavpilsi klubist. Edu vormistamiseks vajas Pärnu vaid tundi ja veerandit, kirjutab volley.ee. Eile kõik tõsted realiseerimata jätnud Sander Rätsep oli kuraditosina punktiga tänase kohtumise edukaim. Rünnakul lõi ta maha tosinast tõstest kaks kolmandikku, lisaks kolm serviässa ja kaks edukat sulustamist. Puhkepäeva teenisid nii Edgar Järvekülg, Taavet Leppik kui Hindrek Pulk.

Ainsana kaotuseta püsiv Tartu Bigbank sai tabelisse üheksanda võidu 3:1 (21:25, 25:15, 25:22, 25:18) eduga Poliurs/Ozolnieki üle. Tartu kogus blokis kaheksa ja serviga neli enampunkti, rünnakul oli nende protsent 12,5 võrra parem ja vastuvõtul 12,7. Kohtumise jooksul 47 tõstet saanud Bradley Robert Gunter kogus 22 punkti, Kevin Soo oli aga parima efektiivsusnäitajaga (+11). Punkte kogunes temporündajale kuraditosin, millest kuus tulid sulustamisega ja kaks serviga. Seejuures ei eksinud Soo 16st pallingust ainsalgi.

Kolmapäevaseks euromänguks valmistuv Tallinna Selver alistas ASK/Kuldīga 3:0 (25:16, 25:20, 25:21). Seejuures oli kaotajatel vastuvõtul kümneprotsendiline edu, ent rünnakul jäädi alla tosinaga ja blokiga teeniti kaheksa vähempunkti. Võimsa mängu tegi vaid 17-aastane Albert Hurt, kes kogus 15 punkti ja jäi 11ga plussi. Rünnakul lõi ta 20 tõstest punktiks 60 protsenti ehk kaksteist. Oliver Oravi saldoks kogunes 17 punkti (+13). Eurosarjas läheb Selver kolmapäeval võõrsil vastamisi Henri Treiali koduklubi ČEZ Karlovarskoga.

Credit24 Meistriliigas on Selveril 26 punkti kümnest mängust, Bigbank Tartul on sama saldo ühe vähempeetud kohtumise juures.

Teist päeva järjest teenis punktilisa TTÜ, kes pidi paraku Haapsalus toimunud matšis Jelgavale 2:3 (25:27, 26:24, 25:22, 19:25, 9:15) alla vanduma. Eile alistati Kuldīga 3:0 (25:21, 25:18, 25:20). „Nädalvahetusel teenitud nelja punktiga peab rahule jääma. Liigas pole palju võistkondi, kus mängiksid noored vanuses 19 eluaastat ja nädalavahetusel teenitaks neli punkti,” lausus TTÜ peatreener Janis Sirelpuu. Küll oleks võinud matš TTÜ jaoks parema tulemusega lõppeda, ent avageimis jäi realiseerimata kaks geimpalli ning lõpuks said saatuslikuks kaks omaviga. „Aga kokkuvõttes oli täna võrkpall kindlasti loogilisem kui kuu aega tagasi,” lisas juhendaja. Oscar Leemets tõi TTÜ-le 19 punkti, Tamur Viidalepp lisas 18. Kuus blokipunkti kogunud Jörgen Vanamõisa kogusummaks kujunes 11.

Nädalavahetusel põhisidemängija Keiro Vantsi ja libero Johan Vahterita mänginud Järvamaa Võrkpalliklubi teenis samuti mõlemast kohtumisest punkte. Eile alistati võõrsil 3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:22, 15:10) Daugavpilsi klubi, täna jäädi sama seisuga alla Jēkabpilsile. Kohtumise geimid lõppesid lätlaste poolt vaadatuna 3:2 (24:26, 27:25, 25:21, 22:25, 15:11). Linas Petravicius kogus 23 punkti, Virko Vantsi lisas 19 ja Martti Rosenblatt 15 (neist kolmandik blokiga). Ilmar Mõttus jõudis samuti kahekohalise saldoni (10), ent rünnakul lõi ta 22 tõstest punktiks vaid viis.

Õnnetult lõppes nädalavahetus aga Rakvere Võrkpalliklubile, kes ei suutnud endast tabelis tagapool oleva RTU/Robežsardze vastu punktiarvet suurendada. Avageim küll võideti, ent kohtumise lõpuks särasid tablool kodumeeskonna 1:3 (25:19, 23:25, 21:25, 18:25) kaotusnumbrid. Seejuures oli Rakvere vastuvõtt koguni 20 protsenti parem, ent rünnakul jäädi ühe võrra alla. Siim Põlluäär, Kevin Saar ja Kaupo Kivisild kogusid küll kolme peale 44 punkti, ent nende kumulatiivseks efektiivsusnäitajaks jäi +10.