Balti liiga kuu parimaks valiti Eesti pikim võrkpallur

 (1)
Mart Naaber
Mart NaaberFoto: volley.ee

Teist kuud järjest pälvib Baltikumi võrkpalliklubisid ühendava Credit24 Meistriliiga kuu parima mängija tiitli Tartu Bigbanki pallur.

Kui novembris sai selle nende punktikahur Bradley Robert Gunter, siis sel korral 212 sentimeetri pikkune temporündaja Mart Naaber.

Loomulikult on Tartu mängijate tunnustamiseks ka ohtralt põhjust, sest on ju võistkond ainus, kes sel hooajal sarjas veel kaotusekibedust tundma pidanud pole. Detsembris kaotati kuue mängu peale vaid üks geim, mille suutis tartlastelt napsata Poliurs/Ozolnieki. Teiste seas saadi ülimalt kindlad võidud ka kahe suure koduse konkurendi ehk Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver Tallinna üle.

Suured teened võiduseeria pikendamisel olid ka 24-aastasel Mart Naabril. Tema efektiivsusnäitaja (+39) oli paremuselt kuu neljas tulemus. Kokku tõi Naaber 49 punkti, millest viis tulid pallinguga ja koguni 15 blokiga, kirjutab volley.ee. Kahekohalise punktisumma kogus temporündaja neljas matšis, edukaimaks jäi kohtumine TTÜ-ga, kus ta tõi 13 punkti ja jäi tosinaga plussi. Selles kohtumises tegutses ta rünnakul peaaegu ilmeksimatult, lüües 14 tõstest punktiks 12. Lisaks üks blokipunkt ja kaheksa edukat pidurdust sulustamisel.

Baltikumi võrkpalliklubisid ühendav Credit24 Meistriliiga naaseb pühadepausilt juba sel nädalalõpul, mil ootab ees üheksa vastasseisu. Bigbank Tartut ja Naabrit näeb sarjas uuesti võistlustules 22. jaanuaril, mil sõidetakse külla Rakvere Võrkpalliklubile.