Balti liiga jaanuarikuu parimaks võrkpalluriks valiti Karli Allik


Võrkpalli Balti liiga (Credit24 Meistriliiga) uue hooajaga tehti algust täna õhtupoolikul. Eesti klubide omavahelistes mängudes olid võidukad Tallinna Selver ja Pärnu Võrkpalliklubi.
Karli Alliku serviseeria tõi Selverile teises geimis suure edu.Foto: Karli Saul

Baltikumi võrkpalliklubisid ühendava Credit24 Meistriliiga jaanuari parima mängija tiitli pälvis Tallinna Selveri ja rahvusmeeskonna nurgaründaja Karli Allik.

Valitsev Eesti meister pidas lõppenud kuul ühisliigas neli kohtumist ja võitis need kõik. Esmalt mängiti koduväljakul üle mõlemad Leedu klubid, seejärel alistati võõrsil Järvamaa ja maiuspalaks eelmisel pühapäeval ka suur kodune konkurent Pärnu Võrkpalliklubi. Viimase matši võit kergitas Selveri ühtlasi tabelis suvepealinna võistkonnast mööda, kirjutab volley.ee.

Allik panustas igasse võitu kahekohalisse punktisumma, kusjuures mäng-mängult läksid nurgaründaja esitused aina paremaks. Kui ta alustas kuud kahe tosinapunktilise matšiga, siis kahes viimases mängus oli saldo 18 ja 19 punkti. Kuu kogusummaks kogunes seega 61 punkti, mis oli sarjas paremuselt kolmas näitaja. Nurgaründaja efektiivsusnäitaja +34 oli sarja neljas tulemus.

Eriti kõvasti valmistas Allik vastastele peavalu aga servijoone tagant, lüües nelja mängu peale koguni kümme ässa. Eriti hoos oli ta Pärnu vastu, kust pallinguga tuli viis otsepunkti. Hullemat turmtuld korraldas jaanuaris Credit24 Meistriliigas vaid Vilniuse klubi sidemängija Dmitri Šlomin, kes paugutas 15 ässa.

Eduka ründetegevuse kõrval näitas Allik kindlust ka vastuvõtul. Igas mängus oli tema näitaja vähemalt 62,5 protsenti.

Eelmisel kahel kuul läksid parima mängija tiitlid sarja juhtiva Tartu Bigbanki palluritele. Novembris teenis tunnustuse tartlaste diagonaalründaja Bradley Robert Gunter ja detsembris 212 sentimeetri pikkune keskblokeerija Mart Naaber.