14 vooruga on Pariisi Volley meeskond saanud üksteist võitu ja kolm kaotust, mis lubab püsida 31 punktiga esikohal, kirjutab volley.ee. Sama arvu punkte kogus eile õhtuks ka Korsika klubi Ajaccio, kuid saarlastel on üks kaotus rohkem. Juhtduetti jälitab 29 punktiga Euroopa Meistrite liigas 12 hulka jõudnud Tours.

Laupäeva õhtul võitis Pariisi meeskond võõrsil tippliiga keskmike hulka kuuluva Montpelliers` võõrsil 3:0 (27, 19, 18). Kreek lõi kümnest tõstest punktiks seitse ning tegi ühe tulemusliku servi ja bloki. Eestlasest kehvema resultatiivsusprotsendi juures tõi Mory Sidibe 18 (47%) ja Marco Ivovič 15 punkti (57%).

Võitluses play offi ehk kaheksa parema hulka pääsemise eesti sai olulise võidu Arago de Sete, alistades võõrsil Toulouse`i 3:1 (26, 20, -20, 15). Keith Puparti arvele kirjutati 13 punkti (rünnak 57%). Rennes kaotas kodus St Nazaire`ile 2:3 (-21, 24, 22, -22, -14), Raimo Pajusalu osaks jäi seitse punkti (67%). Enim punkte (23; 45%) tõi taas leedulane Arvydas Miseikis. Sete on 18 punktiga kaheksas, Rennes 14 punktiga 13. Naised lõppeval nädalavahetusel ei mänginud.

Venemaal jätkab üllatavalt sitkelt mitte eriti nimekatest meestest komplekteeritud Permi Prikamje, mille ainus välismängija on Oliver Venno. Eile jõudis Prikamje Ufaas võidu lävele mängus Uraliga. Neljandas geimis oli Prikamjel kasutada kaks matšpalli, mis jäid punktistamata. Ilmne soosik Ural võitis 3:2 (-20, -24, 16, 28, 10).

Prikamje treeneri Vladimir Vikulovi kommentaar (volleyclub.perm.ru): „Võidab see, kes vähem eksib. Meie eksisime vähe kahes esimeses geimis. Siis lõi välja üks meie põhivigu – löögid auti. Oleksime pidanud neljanda geimi kindlasti võitma. Viiendas geimis mängis Ural juba väga hästi.“

Oliver Venno täitis kõrvalosa. Miks? Vikulov: „Maailmameistrivõistluste valikturniiril Saksamaal mängis Venno kolm päeva järjest ja pole veel taastunud. Ka viietunnine ajavahe annab tunda. Täit mängu ta veel läbi teha ei suuda. Hoiame teda järgmisteks mängudeks.“ Järgmise mängu peab Prikamje Ukrainas, kohtudes 18. jaanuaril Harkovi Lokomotiiviga (11 p, alagrupis viies koht).

Eile oli Vennost siiski natuke abi. Esimeses geimis vahetati ta servima seisul 19:19. Venno servide abil (sealhulgas kaks ässa) sai Prikamje neli punkti järjest ja võitis geimi. Venno sai kirja kolm punkti. Diagonaalis eestlase kohta täitnud Vladimir Jakimov kogus 15 punkti. Ufaa diagonaal Roman Danilov vastas 29 punktiga.

Sinises alagrupis juhib 21 punktiga Belgorodi Belogorje. Permi Prikamje jagab üheksa punktiga 6.-7. kohta.