Ardo Kreegi koduklubi löödi karmi karistusega, klubi plaanib vajadusel CAS-i minna


Eesti võrkpallikoondis kohtus Hollandiga
Ardo Kreek.Foto: Andres Putting

Eesti võrkpallikoondislase Ardo Kreegi koduklubi Paris Volley mõisteti süüdi maksudest kõrvale hiilimises ning lisaks play-off'ist kõrvale jätmisele saadetakse tiim ka kõrgliigast aste madalamale esiliigasse.

Klubi rahaasjade osas tehtud auditi tulemusena leiti, et klubi poolt esitletud palgafondi summad ei vastanud tegelikkusele - palgafond ulatus tegelikult pea 400 000 euroni, mitte ei piirdunud 255 000 euroga, nagu oli deklareeritud. Tegemist on seega maksude maksmisest kõrvale hoidumisega.

Klubi rahaasju uuris riiklik juhtimiskontrolli direktoraat (DNACG) ehk organisatsioon, mille ülesanne on kontrollida Prantsusmaa professionaalsetes liigades mängivate spordiklubide finantsilist ja juriidilist juhtimist.

Karistuse määramise hetkel hoiti põhiturniiri tabelis kolmandat kohta, ent nüüd näib nende hooaeg enneaegselt lõppenud olevat.

Karistuse teada saamise järel plaanib Paris Volley aga lõpuni välja võidelda - seda vähemalt klubi presidendi Michel Rougeyroni väitel. Rougeyron sõnas L'Equipe'ile, et esialgu plaanitakse läbi rääkida Prantsuse olümpiakomiteega, vajadusel ollakse valmis minema aga ka Rahvusvahelisse spordiarbitraažikohtusse (CAS).