VIDEO | Võistluskeelu alt vabanenud Khabib Nurmagomedov naasis võidukalt ringi ja kaitses kergkaalu tiitlit

 (29)
VIDEO | Võistluskeelu alt vabanenud Khabib Nurmagomedov naasis võidukalt ringi ja kaitses kergkaalu tiitlit
Khabib Nurmagomedov jätkas Dustin Poirieri alistamisega kaotusteta seeriatValery Sharifulin, Valery Sharifulin/TASS

Dagestani vabavõitleja Khabib Nurmagomedov naasis eile öösel esmakordselt ringi pärast mullu oktoobris toimunud skandaalset kohtumist Conor McGregoriga ning kaitses UFC 242 üritusel ameeriklase Dustin Poirieri vastu oma kergkaalu tiitlivööd.

UFC 242 üritus peeti Abu Dhabi Yas Islandi spordiareenil täismaja ehk 16 500 pealtvaataja ees.

20. septembril 31. sünnipäeva tähistav Nurmagomedov kontrollis kogu kohtumist, domineerides Poirieri üle esimeses kahes raundis ning saades võidu kolmandas raundis kägistusvõttega. Mäletatavasti pani venelane mullu oktoobris ka McGregori vastu oma paremuse lõpuks maksma kägistusvõttega.

Nurmagomedovi jaoks oli tegu esimese matšiga pärast mullust skandaalset kohtumist, mille järgselt tekitas ta suurema kakluse, kui läks iirlase abilistega arveid klaarima. Nurmagomedovile määrati toimunu eest üheksakuuline võistluskeeld ja 500 000 USA dollarit trahvi.

Võidukalt ringi naasnud ning oma kergkaalu tiitlivööd kaitsnud Nurmagomedov jätkab ühtlasi võitmatut seeriat. Vabavõitleja on senise karjääri jooksul pidanud 28 profimatši ning need kõik ka võitnud. Poirier pidas oma karjääri 32. matši, saades kuuenda kaotuse.