VIDEO | Sel laupäeval astuvad Saku Suurhallis võitlusringi Moisar, Semjonov ja Arro! Kiirusta, sest ülekande sooduspiletit saab osta vaid reedeni


Sel laupäeval, 21. aprillil toimuv Warrior Fight toob esimesena ringi Eesti poksisõprade unistuste lahingu, kui omavahel ristavad kindad kaks kohaliku tandri nimekamat kindameest - Mirkko Moisar ning Kaupo Arro. Samal üritusel saab Pavel Semjonovist esimene Eesti poksija, kes võitleb Tallinnas rahvusvaheliselt tunnustatud WBA keskkaalu tiitlile. Delfi TV vahendab üritust alates kella 18.30-st otsepildis. Ülekande piletit saab osta allolevast videoaknast - kuni reedeni (kaasa arvatud) maksab pilet 9.99€ ja ürituse päeval 14.99€.

Taipoksikarjääri jooksul julgelt üle 100 matši pidanud Mirkko Moisar alustas profipoksija teekonda 2014. aastal ning tänaseks seisab kontol kirjas 5 võitu ja 5 kaotust. Südika võitlejahingega Moisar on vastu võtnud pakkumised väga rasketelt vastastelt - olgu need Venemaa tõusvatelt tähtedelt Fjodor Vinogradovilt (5 võitu, 0 kaotust) või Sergei Shigashevilt (7 võitu, 0 kaotust). Kuid hoolimata rasketest vastasseisudest on Moisar alati endast kõik andnud ning ka kaotuste puhul nii vastaste kui fännide heakskiidu pälvinud.

Seotud lood:

Viiel korral Eesti keskkaalu meistriks kroonitud Kaupo Arro on end tsementeerinud kahtlemata Eesti poksi ajalukku. Võimsalt on alanud ka profikarjäär - teel on võidetud kõik viis vastast. Kõik nad välismaalt ning kõik tagasihoidlikuma taustaga, kui seda on Moisari viimased vastased.

Seetõttu ei saa midagi eelseisva vastasseisu puhul ennustada. Arro kasuks räägib suur kogemustepagas poksiringis, Moisari kasuks meeletu kogemus profiringis ning ülivõimas löök. Kes jääb peale? Lisaks Arrole ja Moisarile astuvad 21. aprillil Saku Suurhallis Warrior Fight 4-l ringi paljud teised Eesti parimad poksijad ja kahevõitlejad.

Semjonov võitleb WBA keskkaalu tiitlile

Näiteks saab Eesti parimast profipoksijast Pavel Semjonovist saab 21. aprillil esimene Eesti poksija, kes võitleb Tallinnas rahvusvaheliselt tunnustatud WBA keskkaalu tiitlile. Maardus sündinud, kasvanud ja sinna kodu rajanud 32-aastane Semjonov kohtub WBA Continental keskkaalu tiitlimatšis seni võitmatu valgevenelase Nikolai Veseloviga (kodanikunimega Mikalai Vesialou). Tegemist saab olema esimese korraga Eesti ajaloos, kus kohalik poksija meie riigi pinnal nii kõrge klassiga tiitlimatšis kaasa lööb.

Kuueaastaselt poksiga tegelema hakanud Semjonov on ülemaailmses mõistes Eesti profipoksi suurim nimi, kel on olnud au poksida juba praegu ainsa eestlasena kolmel korral rahvusvaheliselt tunnustatud tiitlitele. Karjääri jooksul on tal ette näidata 22 võitu, 8 kaotust ja 2 viiki. Seejuures on ta ainus Eesti poksija, kes saanud vastamisi seista maailma tippu kuuluvate poksijatega, nagu seda on Khuseyn Baysangurov (12 võitu, 0 kaotust), Rafael Bejaran (25 võitu, 2 kaotust) ja Sergio Garcia (26 võitu, 0 kaotust).

WBA Continental tiitel on maailma viie suurima profisarja hulka kuuluva World Boxing Associaton’i alamtiitel. Näiteks on WBA-sarja üliraskekaalu tiitli omanikuks täna ülivõimas Anthony Joshua, keskkaalu tiitlit omab üks maailma paremaid Gennadi Golovkin.

Ringis ka Rain ja Ainar Karlson

WBA Continental keskkaalu eksmeistriks on Itaalia üks tänaseid esinumbreid, karjääri jooksul 33 võitu ning 3 kaotust teeninud Alessandro Goddi, kes alles veebruaris võitles Euroopa keskkaalu profitiitlile. Sama nimega tiitlit on omanud varasemalt ka sellised tähed nagu Shane Mosley, Liam Smith ning Ruslan Chagajev.

Loe veel

Semjonovi ja Veselovi tiitlimatši juhatab sisse kohaliku tasandi “unistuste lahing” Kaupo Arro ja Mirkko Moisari vahel. Lisaks löövad Eesti suurimal profipoksi üritusel kaasa vennad Rain ja Ainar Karlson ning paljud teised.

Võitlejate nimekiri ja ajakava
Peamatš:
22.30-23.30
Pavel Semjonov Maardu - vs Nikolay Veselov - BLR 12 raundi WBA Kontinentaal tiitlimatš
21.40-22.20
Kaupo Arro - Rapla vs Mirkko Moisar – Keila/Tallinn 8 raundi super profipoksimatš
21.10-21.40
6 raundi poks Rain Karlson - Tallinn vs Igor Pylypenko - Kiiev, UKR
5 min meelelahutusprogramm
20.45-21.05
3+1 K1 Hendrik Themas - Tallinn vs Alexei Kulichkov - BLR
20.00-20.40
8 raundi poks Аbdula Abdurahmanov - SP, RUS vs Mateusz Rybarski - Katowice, POL
19.40-20.00
4 raundi poks Ainar Karlson - Tallinn vs Nikita Nesterenko - Kiiev, UKR
5 min meelelahutusprogramm
19.15-19.35
3 raundi MMA Alar Hutrov - Tartu vs Zygimantas Linauskas - Kaunas, LIT
5 min meelelahutusprogramm
18.50-19.10
4 raundi poks Mac Ojasmaa - Tallinn vs Dmitri Kostenko - Kiiev, UKR
18.30-18.50
4 raundi poks Elias Okkonen - Oulu, FIN vs Vladislavs Davidaitis - Riia, LAT
Uksed avatakse 18.00

Täpsem info ürituse kodulehel warriorfight.ee.