VIDEO | Poirier purustas Holloway näo ja teenis õiguse Nurmagomedov välja kutsuda

 (5)
VIDEO | Poirier purustas Holloway näo ja teenis õiguse Nurmagomedov välja kutsuda
Dustin Poirer ja Max HollowayFoto: AP/SCANPIX

Vabavõitlussarja UFC 236 üritusel selgitasid Max Holloway ja Dustin Poirier eile kergkaalu vahetiitli, mis annab õiguse välja kutsuda selle kategooria tšempion Habib Nurmagomedov.

Sulgkaalu tšempion Holloway (enne matši 20-3) võitles viimati detsembris ja sai jagu Brian Ortegast. Viimane kaotus pärines tal 2013. aastast, kui ta jäi alla Conor McGregorile. 2012. aastal kaotas ta aga just Poirier’le (24-5), kes võitles viimati juulis ja oli üle Eddie Alvarezist.

Matš oli vägev andmine algusest lõpuni, Poirier lihtsalt tabas veidi paremini ja purustas lõpuks Holloway näo. Katki olid Holloway nina ja mõlema silma ümbrused. Holloway suutis enda poole kallutada ehk ainultt teise raundi. Poirier’ ainuke probleem oli lõpuks ehk see, et tal kipus võhm otsa lõppema. Kõik kolm kohtunikku andsid Poirier’le võidu 49:46, kirjutab goodfight.ee.

Kergekaalu tšempion on Habib Nurmagomedov, keda piirab aga võitluskeeld. UFC bossi Dana White’i sõnul pole ka iirlane Conor McGregor kuhugi kadunud ja võitleb ilmselt järgmiseks Poirier’ga.