VIDEO | MMA Euroopa meistrivõistluste esimene päev: Eestile kaks võitu!

 (1)

Eestile oli MMA Euroopa meistrivõistluste esimene päev üliedukas. Võidu tõid koju nii Madis Mäeste kui ka Sergei Strinža.

Mäeste vastaseks oli prantslane Christophe Przywara. Esimeses raundis võttis prantslane Mäeste klintši puuriseina vastu.

“Oli arvata, et vastane tuleb (Mäestet - toim.) seina kinni maadlema. Esimeses raundis see tal ka õnnestus. Teises raundis jäi vastane päris Madise alla kinni ja kolmandas tuli löökide eest punkte rohkem. Madis lihtsalt jõudis seda matši rohkem teha ja prantslane väsis esimese raundi survest ära. Kokkuvõttes tahtejõu võit!” rõõmustas koondisega kaasa sõitnud treener Vallo Hannus.

Võit saabus kohtunike ühehäälse otsusega.

Mäeste treener Henri Hiiemäe ütles, et jäi oma õpilasega rahule. “Madis ootas ilusti oma hetke, ei rabistanud. Vastane üllatas meid, kui me ta videosid vaatasime, siis ei tundunud, et ta nii jõuline on. Täna oli teine pilt,” sõnas Hiiemäe.

Ka Pärnu klubis MMAceses treeniv Madis Mäeste ütles, et ei oodanud vastaselt sellist jõulisust. Seetõttu kulus esimene raund paraja pusimise peale. Õnneks möödusid teine ja kolmas raund Mäeste domineerimise tähe all.

Võidukas oli ka Sergei Strinža, kes domineeris kõik kolm raundi portugallast Miguel Botast.

Spordiklubis Tokon treeniv Strinža võitis kohtunike ühehäälse otsusega, kaugel ei olnud ka lõpetus löökide abil.

Seotud lood:

“Sergei näitas hästi tugevat füüsilist vormi, oli vastasest väga palju paremas vormis. Ja ta ka lõi paremini,” ütles Hannus. “Ta on vahepeal meiegagi koos treeninud, tema füüsiline areng on olnud võimas. Ta on tippvormis.”

Eesti sportliku vabavõitluse juhatuse liige, endine profivabavõitleja Ott Tõnissaar ütles, et mõlemad mehed tegid väga head tööd.

“Strinža puhul on näha, kuidas ta iga võistlusega suurte sammudega areneb. Seda on lust vaadata. See, mida ta nüüd tegi, ei ole see, mida ta Eesti meistrivõistlustel näitas. Ta oli väga enesekindel, ahneks ei läinud ja portugallane oli teiseks raundiks väga nõutu,” kommenteeris Tõnissaar.

Nii Mäeste kui ka Strinža tulid tänavu peetud Eesti meistrivõistlustel kuldmedalile.

Homme on Eesti MMA pidupäev - puuri lähevad kõik Euroopa meistrivõistlustele sõitnud koondislased: Ksenija Grabova sai loosi tahtel vastaseks Antanina Kuliashova (Valgevene). Kimmo Meier võitleb Suurbritannia esindaja Tom Fieldiga. Ergo Reinvaldi vastane hetkel selgub, Kaupo Kokamäe vastaseks saab Prantsusmaa võitleja Chai Title.

Kaupo Kokamägi on seni amatööride MMA edukaim sportlane, tema auhinnakapis on Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

“Kaupo on staažiga mees. See on tema jaoks suurim trump, et ta esimesest ringist edasi sai. Siiani on finaalis kaks grammi vastupidavusest puudu olnud,” leidis Tõnissaar.