VIDEO: Kes on Eesti parim vabavõitleja? Smoldarev ja Baruto võiks ringis kokku saada, kui...

 (17)
Deniss Smoldarev
Deniss SmoldarevFoto: Karli Saul

Kaido Höövelson ehk Baruto alustas eelmise aasta viimastel päevadel Jaapanis teadupärast uute sihtide vallutamist. Sumo asemel võttis ta sihikule vabavõitluse (MMA) ning esimene matš oli koheselt edukas.

Kas Barutole Eestis mõni tõsiselt võetav vastane leiduks? Tõenäoliselt küll, sest näiteks Narva-Jõesuust pärit Denis Smoldarev võitleb homme Moskvas M-1 versiooni raskekaalu MM-tiitlile.

Moskvasse mineku eel andis 25-aastane Smoldarev intervjuu Delfi venekeelsele portaalile, kus mainis, et tema võiks Barutoga ringis kartmatult kohtuda, kuid matši toimumiseks oleks korraldajatel vaja kokku saada kopsakas preemiafond. "Teoreetiliselt on matši toimumine teostatav, aga eeldan, et Baruto ringi saamine käib paljudele rahaliselt üle jõu. Pakun matši hinnaks 100 000 eurot kahe võitleja peale," sõnas Smoldarev. Ridade vahelt võis välja lugeda, et suurem osa garanteeritud tasust läheks sel juhul Barutole.

Smoldarev jätkas: "Baruto esimene matš Jaapanis mulle erilist muljet ei jätnud. Kuid olen rõõmus, et Eestisse on tekkinud veel üks raskekaallasest vabavõitleja. Omavahel kohtudes ma ühtegi ohtu endale ei näe, küll võin julgelt välja öelda, et Baruto peaks sel juhul tervise eest muret tundma."