VIDEO ja FOTOD: Kings of Kings finaalis võistleb ainsa eestlasena Roman Zõbin

 (3)
Roman Zõbin
Roman ZõbinFoto: Veiko Vares

Laupäeval, 19. detsembril toimub võitluskunstide sarja King of Kings finaal KOK WORLD GP Moldovas, kus ainsa Eesti võitlejana astub ringi Roman Zõbin.

17.oktoobril Saku Suurhallis toimunud King of Kings Grand Prix' etapil võttis Roman itaallase Paolo Fiorio vastu võideldes kindla võidu. Zõbin alustas matši aktiivselt ning saatis vastase kiiresti nokauti.
25-aastase Zõbini võit oli seda uhkem, et tal oli varem ette näidata vaid 8 matši (7 võitu, 1 kaotust), kolm aastat vanemal itaallasel aga koguni 53 matši.

Enda tugevustena toob võitleja välja sihi- ja enesekindluse. Võitlussport pole tema jaoks pelgalt hobi, see on elustiil, ja võitleja on oma valiku üle uhke. "Sport annab inimesele võimaluse olla kõikideks elusituatsioonideks valmis," arvab Zõbin.

Tema esimene profifight toimus King of Kingsi sarja raames Riia Arenal, mille ta samuti võitis.

"Minu võitlus viimasel King of Kingsil lõppes üsna ruttu, sain anda löögi vastase nõrgema koha pihta, paremlöögiga üle käe," kommenteeris Roman. "Midagi erilist ma võitluseks ette ei mõelnud, kuid valmistusin tõsiselt. Minu jaoks on Moldovasse sõit väga oluline ja seal on minu vastaseks brasiillane Rodrigo Ferreira. Olen matšiks valmis."

Zõbini vastane Moldovas võttis osa ka Tallinna turniirist, võites seal ukrainlase Aleksei Ljubchenko. Seega on meie võitlejal tema võimetest juba pilt silme ees.

Vaata, mida räägib Zõbin eelseisvast võistlusest:

Vaata Zõbini Tallinna võidukat matši: