VIDEO: Eesti esimene MMA profitiitel jäi tulemata: Smoldarev kaotas Pekingis kägistusega

 (17)

Esimese eestlasena vabavõitluse ehk MMA rahvusvahelise profitiitlimatšile pääsenud Denis Smoldarev pidi Pekingis toimunud duellis M-1 Global sarja maailmameistri Marcin Tõbura vastu kaotust tunnistama.

Delfi ja Eesti Päevalehega päevad enne Hiina poole teele asumist kirjeldas Smoldarev vastast kui äärmiselt hea maadlustaustaga võitlejat, kes on osav parteris.

Saatuse tahtel lasigi Smoldarev esimese raundi lõpuhetkedel vastasel end parterisse suruda. Hetked hiljem sai poolakas Eesti võitleja kägistusvõttesse ning järgnes alistumine. Tegemist oli Smoldarevi profikarjääri esimese kaotusega üheksa võidu kõrval.

Tallinnas tuletõrjurina leiba teeniv 24-aastane Smoldarev oli päevad enne ajaloolisse lahingusse asumist hädas 38-kraadise palavikuga, mis kahemeetrise ning 118 kilogrammi kaaluva võitleja esitusele kindlasti oma jälje jättis.

M-1 Globali puhul on tegemist 1997. aastal Venemaal alguse saanud võitlussarjaga, mis korraldab üritusi üle terve maailma. Otseülekandeid jälgitakse rohkem kui sajas riigis, sealhulgas Venemaal, Aasias ning SRÜ riikides.