Vanglakaristusega silmitsi seisev Conor McGregor tahab võimalikult kiiresti MMA-ringi naasta

 (12)
Conor McGregor marssis Brooklyni kohtust välja vaba mehena, kuid 14. juunil algab tema üle kohtuprotsess.
Conor McGregor marssis Brooklyni kohtust välja vaba mehena, kuid 14. juunil algab tema üle kohtuprotsess.Foto: Brendan Mcdermid, Reuters/Scanpix

Vabavõitlussarja UFC meediapäeval tõelise märulie korraldanud ja kahte kaasvõitlejat vigastanud Conor McGregorit ähvardab reaalne vanglakaristus. Kohus mehe üle algab 14. juunil, kuid tema esindaja Audie A. Attar kinnitas, et McGregor soovib aga hoopis võimalikult kiiresti MMA-ringi naasta.

McGregori mänedžer sõnas avalikus avalduses, et iirlane on suureärane isa ja ülimalt lojaalne sõber, keda huvitab eelkõige võimalikult kiiresti võitlusareenile naasmine.

“Minu kliendi kohta levib väga palju kuulujutte ja valeinformatsiooni. Kogu otsustusprotsess on võimuesindajate käes ja ma ei saa rohkemat öelda. Conor on suurepärane isa, väga lojaalne sõber ning maailma üks paremaid sportlasi. Ta tahab võimalikult kiiresti võitlusringi naasta,“ teatas Audie A. Attar.

Mis McGregoriga juhtus ja mis võib juhtuda?

McGregor ründas neljapäevasel UFC meediapäeval bussi, kus oli sees Khabib Nurmagomedov (Nurmagomedovil oli eelnevalt olnud tüli McGregori sõbra ja treeningkaaslase Artjom Loboviga) ja veel mõned võitlejad, kirjutab ESPN.

McGregor suutis lõhkuda mitu bussi akent. Kõige tõsisemalt sai viga kergkaalu veteran Michael Chiesa, kes peaks laupäeval võitlema Anthony Pettisega. Klaasikillud vigastasid Chiesat nii tõsiselt, et mees viidi otse haiglasse. Lisaks sai vigastada ka Ray Borg.

29-aastane McGregor andis end paar tundi pärast rünnakut ise politseile üles. Reedel lasti vabavõitleja taas vabadusse, kui ta oli tasunud 50 000 USA dollari suuruse kautsjoni. Lisaks peab McGregor eemale hoidma vigastada saanud võitlejatest, kes olid rünnaku ajal bussis. Antud isikutega ei tohi ta suhtluses olla ka sotsiaalmeedias.

Seotud lood:

Kohtuprotsess McGregori üle algab 14. juunil. Vahepealsel ajal tohib iirlane naasta oma kodumaale. Nagu USA meedia kirjutab, siis võib McGregorit maksimaalselt oodata 11 aasta pikkune vanglakaristus.

Suure tõenäosusega tuleb tal kinni maksta ka tekitatud kahjud.

Mis enne seda juhtus?

Vabavõitlussari UFC otsustas neljapäeva hommikul McGregor sai kergkaalu meistrivöö enda valdusesse 2016. aasta 12. novembril, kui ta alistas New Yorgis tehnilise nokaudiga Eddie Alvareze. Seejärel ei ole ta enam vabavõitlejana aga ringis käinud. Kuna tiitel oli pikka aega kaitsmata, siis tuligi tal meistrivööst loobuda.

“Ainsana jääb tiitlivööst ilma Conor. Nädalavahetusel selgub uus meister,“ teatas UFC sarja boss Dana White USA meediale.