UFC boss ei jäta jonni! Nurmagomedov naaseb võitlusringi, aga ürituse asukoha osas valitseb salapära


UFC boss ei jäta jonni! Nurmagomedov naaseb võitlusringi, aga ürituse asukoha osas valitseb salapära
Habib Nurmagomedov Valery Sharifulin/TASS

Kuigi suurem osa spordimaailmast on hetkel pausil, siis vabavõitlussarja UFC presidendi Dana White'i sõnul toimub kauaoodatud kohtumine Dagestani sportlase Habib Nurmagomedovi ja ameeriklase Tony Fergusoni vahel planeeritud ajal.

Suur võitlusõhtu UFC 249, kus Nurmagomedov ja Ferguson peaks vastamisi minema, pidi algselt toimuma 18. aprillil New Yorgis. Koroonaviiruse pandeemia tõttu seda aga Barclay Centeris pidada ei saa.

Kuigi seejärel spekuleeriti, et matš lükkub teadmata ajaks edasi, siis White kinnitas esmaspäeva õhtul, et seda ei juhtu. "Uskuge mind, Habib räägib mulle igapäevaselt, et ma uuest asukohast teada annaksin. Mul on see teada ning see on 99,9% kindel. 18. aprillil lähevad nemad kaks vastamisi," sõnas White ESPN-ile, lisades, et ei soovi võitluspaika avalikustada.

White kinnitas, et kogu võitlusõhtu on plaanis täismahus, küll aga tühjade tribüünide ees. "Kindlasti tuleb mingeid probleeme ette. Iga üritusega esineb probleeme, aga praeguses olukorras ilmselt rohkem. Siiski oleme alati leidnud võimaluse ja teeme seda ka nüüd."

White'lt uuris matši toimumise kohta ka Yahoo Sports. "Mitu korda ma pean ütlema? Habib ja Tony kohtuvad 18. aprrilil. Üritus toimub suletud uste taga. Tean (asukohta), aga ma ei ole valmis sellest veel rääkima."

Nurmagomedov võistles viimati mullu septembris, kui alistas kägistusvõttega Dustin Poirieri. Venelane on võitnud kõik senised 28 profimatši. 36-aastane Ferguson on pidanud samuti 28 kohtumist, millest ta on võitnud 25.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!