Treener Tartumaal hukkunud viiekordsest Soome meistrist: kui uudist kuulsin, oli ta veel elus...

 (11)
Treener Tartumaal hukkunud viiekordsest Soome meistrist: kui uudist kuulsin, oli ta veel elus...
Said-Magomed Tasukhanov.Foto: Helsingin Paini-Miehet r.y./Facebook

Eelmisel teisipäeval Tartumaal toimunud liinibussi ja sõiduauto kokkupõrkes hukkus 18-aastane Tšetšeeniast pärit maadleja Said-Magomed Tasukhanov, kes oli vaatamata oma noorele eale tulnud juba viis korda Soome meistriks. Soome väljaanne Iltalehti rääkis Tasukhanovi treeneri Niko Kettuneniga.

"Kui kuulsin eelmisel nädalal esimest korda õnnetusest, oli Said veel elus, aga kriitilises seisus. Hoidsin lootust üleval. Uudis tema surmast oli kohutav. Olen kirjeldamatult kurb," rääkis ta.

Õnnetus toimus teisipäeval, aga väike võimalus, et Tasukhanov jääb ellu, püsis laupäevani. Laupäeva õhtul teatasid arstid, et tema elu pole võimalik päästa.

Kettuneni sõnul oli Tasukhanov tore inimene. "Teda oli lihtne treenida. Ta naeratas pidevalt ja võttis nõuandeid kuulda. Said oli hea meelega nõus ka nooremaid aitama. Tal olid kõik võimalused omavanuste seas läbi lüüa."

Kaks kuud tagasi sai Tasukhanov Soome kodakondsuse ning sel suvel treenis ta sünnimaal Tšetšeenias, et valmistuda esimesteks rahvusvahelisteks võistlusteks Soome lipu all. Õnnetuse hetkel reisis ta tagasi Soome.

Nimetatud õnnetuse puhul põrkasid Tartumaal Vorbuse külas kokku liinibuss ja sõiduauto Chrysler.