Täna ringi astuma pidanud UFC vabavõitlejal avastati koroonaviirus


Täna ringi astuma pidanud UFC vabavõitlejal avastati koroonaviirus
Ronaldo Souza (paremal).Foto: MPI04/Capital Pictures/Scanpix

Tänaõhtusest UFC 249 võitlusõhtust kriipsutati maha Ronaldo Souza ja Uriah Halli kohtumine, sest Souza andis reedel positiivse koroonaviiruseproovi.

ESPN-i teatel ütles brasiillane kolmapäeval võistluspaika Floridasse jõudes UFC ametnikele, et tema perekonnaliige võis nakatuda koroonaviirusesse. Temal endal ühtegi sümptomit polnud.

Souza saadeti kohe testima ning väidetavalt isoleeriti teistest, kuigi fotod ja videod tõestavad, et ta osales ka kaalumisel ning jäi pildile koos UFC bossi Dana White'iga. Kaalumisel kandis ta kindaid ja maski.


Positiivse koroonaproovi andsid ka kaks Souza nurgatreenerit. Kõigi ülejäänud 23 matši osaliste proovid olid negatiivsed.

UFC pressiteate kohaselt on kõik kolm viirusesse nakatunud meest hotelli karantiini pandud ning nende seisundit jälgitakse. Võitlusõhtu toimumises on korraldajad endiselt kindlad.

Uudise avaldanud Yahoo Sportsi lehel küsitakse lugejatelt, kas üritus peaks kolmest nakatusjuhtumist hoolimata toimuma. 53% vastanutest arvavad, et peaks, 47% jätaks võitlusõhtu ära.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!