Poksi megamatš on ära jäämas, kuna ala suurim rahamagnet andis positiivse dopinguproovi

 (2)
Gennadi Golovkin ja Canelo Alvarez mullu poksiringis.
Gennadi Golovkin ja Canelo Alvarez mullu poksiringis.Foto: John Locher, AP/Scanpix

Floyd Mayweather juuniori profispordist taandumise järel on loetud kõige säravamaks poksitäheks mehhiklast Canelo Alvarezt. Tõenäoliselt on keskkaallasest Alvarezest peagi möödumas raskekaallane Anthony Joshua, kuid vähemalt vahepeal on just Alvarez olnud meheks, kes suudab teenida suurimaid honorare.

Eelmise aasta 16. septembril toimus suur poksimatš, kus Alaverz kohtus Las Vegases keskkaalu tiitlimatšis Kasahstani ässa Gennadi Golovkiniga. Kuigi Golovkin oli ringis vastasest üle, siis kohtunikud kuulutasid lõpuks välja viigi.

5. mail pidid mehed Las Vegases taaskord vastamisi minema, kuid praeguse seisuga on matš ära jäämas, kuna Alvarez on andnud positiivse dopinguproovi. Alvarez jäi kahes võistlusvälises proovis vahele klenbuterooli kasutamisega.

Nüüd koguneb 10. aprillil Nevada spordikomisjon, kes asub Alvareze olukorda arutama. Mehhiklase enda sõnul sattus keelatud aine tema kehasse läbi saastunud loomaliha. Mehhiko sportlaste jaoks on tegemist juba ajaloolise probleemiga. Klenbuterool on USA-s keelatud, kuid Mehhikos antakse seda loomadele nende kaalu reguleerimiseks.

Alvarez andis positiivse dopinguproovi nii 17. kui ka 20. veebruaril kodumaal Guadalajaras.

Alvareze ja Golovkini mullune omavaheline matš genereeris üle 100 miljoni USA dollari tulu. Areenil matši vaatamise eest kulutasid fännid koguni 27 miljonit eurot, mis on poksiajaloo paremuselt kolmas näitaja.

Kui Alvarez jääb dopingu tarvitamises süüdi, siis ootab teda kuue kuu kuni kahe aasta pikkune võistluskeeld.