Moisari võit The League'i kaheksa mehe turniiril kütab kirgi. Kevin Renno: laskem rahulikult emotsioonidel lahtuda

 (28)
Moisari võit The League'i kaheksa mehe turniiril kütab kirgi. Kevin Renno: laskem rahulikult emotsioonidel lahtuda
Martynas Jasiunas ja Mirkko Moisar.Foto: Priit Simson

Laupäeval Tondiraba jäähallis toimunud võitlusgala The League raames toimunud kaheksa mehe turniiri finaal Mirkko Moisari ja leeduka Martynas Jasiunase vahel on kütnud avalikus ruumis kirgi. Paljude arvates polnud Moisar võitu ja sellega kaasnenud 10 000 eurot väärt, sest kohtunike määratud lisaraundi tundus domineerivat leedukas.

"Arvan, et kolmas raund oli väga tasavägine. Kui ta oleks pärast kolmandat võitjaks kuulutatud, poleks mul mingit probleemi. Aga lisaraund... See oli sada protsenti minu võit!" ütles Jasiunas ka Delfile.

TV6 ja TVplay Sportsi teleülekandeski oli näha, kuidas Jasiunas pärast lisaraundi enda võidus kindel oli ning kui Moisari võit välja kuulutati, pead treeneri õlale peites nutma puhkes.

The League'i peakorraldaja Kevin Renno (ühtlasi Moisari treener - toim) sõnul on võistluste peakohtunik küsinud sama matši kohta arvamust ka Valgevene ja Leedu kohtunikult, kes kumbki ei näinud otsuses probleemi. Tal on peagi plaanis avaldada video poleemikat tekitanud lisaraundist koos kohtunike kommentaaridega.

"Mina paneksin selle (tekkinud segaduse - toim) hetkeemotsiooni arvele. Kolme raundi järel oleks võinud Mirkko juba võita, aga kohtunikud nägid seal viiki ja otsustati teha ekstraraund. Lisaraundi alustas hästi leedukas. Aga profivõitlustel ei anta punkte lihtsalt töö tegemise eest, vaid tugevate ja täpsete löökide eest. Enamik leeduka löökidest tabasid kaitset. Mirkkol oli kindel kaitse üleval ees ja mittetabavaid lööke pea- või kehapiirkonda, kui seal on käsi ees, ei loeta punktideks. Samas Mirkko vanema ja kogenuma võitlejana töötas ilusti low-kick’idega ja võttis kindlalt punkte. Üks tabav low-kick annab punktid, kui vastane ei jõua panna oma jalga blokiasendisse ja lisaks olid Mirkkol ka mõned käteseeriad, mis lõppesid kehalöökidena ja tabasid täpselt. Sealt selline punktiseis jäigi," rääkis Renno portaalile GoodFight.

Seotud lood:

Endine võitleja Edvin-Erik Kibus on avalikult protestinud. Mida talle öelda?

Ma arvan, et kõik, kes on nii negatiivselt sõna võtnud, peaksid laskma rahulikult emotsioonidel lahtuda, vaatama mängu veel korra üle ja lugema punkte ja siis saavad nad otsuse teha. Me kindlasti teeme kokkuvõtva video üritusest, kus siis kohtunike ja sportlastega räägime punktisüsteemist ja räägime ka sellest lisaraundimatšist. Meie peakohtunik on juba nõu küsinud nii Valgevene kui ka Leedu kohtunikult, kumbki ei näe probleemi. Meile kellelegi ei meeldi, kui meie otsust tehakse maha ja öeldakse, et see on vale otsus. Mulle on südamerahu tekitanud see, et pärast võitlust rääkisin kõigi külalistega, kes meil olid Taanist, Rootsist, Hollandist, Valgevenest − keegi ei kritiseerinud nii nagu Edvin-Erik Kibus. Aga võitlussport on kord selline, et ikka leidub neid, kes ei ole kohtunike otsusega rahul. Samas Leedu meeskond ei protesteerinud ja nad tunnistasid isegi seda, et nad ei olnud valmis lisaraundiks ja olid arvestanud, et nad kolme raundiga kaotasid. See lisaraund oli tasavägine − Mirkko töötas vähem, aga tegi rohkem tabavaid lööke, teenis sellega rohkem punkte ja võit läkski talle.

Millist tagasisidet veel on olnud?

Rääkisin Maikel Asturi meeskonnaga Viimsi Tigers Gym, kes samuti ütlesid, et vaatasid matši lisaraundi üle, lugesid näppudel punkte ja jäid seejärel kohtunikuga ühele meelele, et võit läks Mirkkole. Kuigi nad olid ka kohapeal pettunud, sest Jasiunas alustas tugevalt, aga järelvaatamisel oli selge, et enamik lööke oli suunatud kaitsesse ja neid ei saanud punktina hinnata.