Mõisaküla Fightil osalev Andre Kaljurand: olen näinud, kuidas vanad jooksevad peldikusse oksendama enne matši

 (7)
Mõisaküla Fightil osalev Andre Kaljurand: olen näinud, kuidas vanad jooksevad peldikusse oksendama enne matši
Mõisaküla Fight 3

Reedel, 3. augustil peetakse Viljandimaal maha vägev võitlusspordiüritus Mõisaküla Fight 3, mis Andre Kaljuranna jaoks on nagu järjekordne päev kontoris.

Andre Kaljurand on poksiga tegelenud pea kolm aastat. Trenni teeb ta kuus korda nädalas, kaks korda päevas. Vahel ka kolm. „Paljud vajuvad pinge alla, kui matšini nädal või kaks. Olen näinud oma silmaga olukordi, kus vanad jooksevad peldikusse oksendama enne matši. Minul isiklikult pole närvi üldse sees enne matše. Nagu järjekordne päev kontoris,“ räägib ta.

Lisaks eestlastele astuvad ringi Soome (Henri Kurttila, Soome meister Daniel Forsberg), Läti (Juri Orlov) ja Leedu (Arvydas Gerve) võitlejad. Toimuvad muay thai, K-1 ja poksimatšid.

„Üritame igal aastal laieneda ja pakkuda rahvale midagi uut. Eelneval aastal olid meil Soome, Leedu ja Eesti võitlejad, tänavu saime juurde Läti,“ ütleb korraldaja Henri Helemäe ja lisab, et võitluspaarid peaks olema võimalikult võrdsed. „Vaatan, et oleks tuntumad nimed, keda rahvas juba teab ja tahaks näha. Viljandimaal on üks hästi tuntud inimene, keda rahvas alati ootab Mõisakülla: Ott Remmer.“
Ott Remmer on 2016., 2017. ja 2018. aasta Yakuza Fighti nelja mehe turniiri tšempion ning 2016. ja 2017. aasta Eesti muay thai tšempion, tema vastane Arvydas Gerve Norra tänavune muay thai meister. „Olen paari tema fight’i vaadanud ja pilt on enam-vähem selge,“ ütleb Ott, kes vastastest alati lugu peab.

Seotud lood:

Sergei Makejev alistas mullu lisaraundis Henri Kurttila, kuid soomlasele see otsus ei sobinud ja ta nõudis korduskohtumist. Sergei on võitluseks valmis. „Tehniline ja kiire,“ arvab napisõnaline Eesti võitleja vastase kohta.

Aset leiab ka Mõisaküla esimene naistevõitlus, kus vastamisi lähevad 17-aastane Karoliina Niinelo ja 19-aastane Crista Padu.

Mõisaküla Fight 3 paarid:

Ott Remmer (18-9) vs Arvydas Gerve (16-5)
Daniel Forsberg (45-15) vs Juri Orlov (6-1)
Sergei Makejev (7-9) vs Henri Kurttila (14-7)
Marko Šults (15-14) vs Dmitri Tsvetkov (6-5)
Andre Kaljurand (1-1) vs Karl Komlev (5-1)
Kevin Jallai (3-3) vs Robert Poštaritsa (2-1)
Karoliina Niinelo (1-2) vs Crista Padu (3-2)
Lauri Kodres (0-1) vs Rasmus Madiberg (0-1)