Mihhail Kõlvarti õpilane võitis taekwondo MM-il pronksi

 (9)
Aleksandr Antonov ja Mihhail Kõlvart
Aleksandr Antonov ja Mihhail KõlvartFoto: Eesti Taekwondo Liit

Aleksandr Antonov võitis Sofias (Bulgaaria) 17-21. juulil toimunud taekwondo ITF maailmameistrivõistlustel absoluutkaalus pronksmedali. Maailmameistrivõistlustega samaaegselt toimus Sofias ka nimetatud spordiala ülemaailmne kongress. Üritused tõid kokku üle 1000 osaleja.

Medali võitmiseks tuli Aleksandril rasketes kahevõitlustes jagu saada Kasahstani, Ukraina ja USA sportlastest. Paraku ei võimaldanud trauma meie sportlasel esineda edukalt ka poolfinaalis, kus ta jäi alla Bulgaaria võistlejale.

Antonovi treener Mihhail Kõlvart sõnas, et see ei ole sportlase esimene medal kõrgetasemelistelt võistlustelt, kuid pronks individuaalalal maailmameistrivõistlustel on Antonovi kõige suuremaks saavutuseks. „Eriti teeb selle kaalukaks fakt, et see on võidetud väga prestiižikas absoluutkaalu kategoorias,“ tõdes poliitik ja Eesti Taekwondo Liidu asutaja Kõlvart.

Taekwondo ITF maailmameistrivõistlusi korraldatakse üle aasta. Eesti sportlased osalevad neis pidevalt 2003. aastast. Esimesed medalid Eesti koondise varamusse tõi Ilona Tsvetkova.