Maailma suurimad MMA-organisatsioonid asuvad Ameerikas

 (1)
lipp-1-7
Foto: Ilmar Saabas

Sportliku vabavõitluse sünnimaaks on USA ja seal leiab aset ka enamik sportliku vabavõitluse matšidest. Samas saab sportlikule vabavõitlusele kaasa elada ka Jaapanis, Euroopas ja isegi Eestis ning Soomes. Sportliku vabavõitluse huvilistel tasub silm peal hoida järgmistel võistlustel:

Ultimate Fighting Championship (UFC) - maailma suurim sportliku vabavõitluse organisatsioon, mille võistlustel käivad kümned tuhanded pealtvaatajad ja mille populaarsus televisioonis on juba võrdväärne poksiga. Kümnest maailma parimaks peetavast sportlikust vabavõitlejast võistleb seitse just selles organisatsioonis.

World Extreme Cagefighting (WEC) - UFC tütarorganisatsioon väiksematele meestele ja kaaluklassidele, kus võistleb maailma paremuselt viiendaks peetav sportlik vabavõitleja, brasiillane Jose Aldo.

Strikeforce - USA suuruselt kolmas sportliku vabavõitluse organisatsioon, kuhu satuvad tihti võistlema UFC-st lahkunud veteranid ning Jaapani sportlased. Samas on Strikeforce'is võistlemas ka venelane Fedor Emelianenko, keda peetakse üheks maailma parimaks sportlikuks vabavõitlejaks.

Bellator Fighting Championships - USA promotsioon, millel on sportlikus vabavõitluses üsna haruldane turniiriformaat, mille käigus selgitatakse ühe hooaja jooksul igas kaaluklassis välja võitja, kes võistleb tšempioni tiitli eest eelmise aasta võitjaga.

DREAM - Jaapani suurim MMA-organisatsioon, kunagise Jaapani superliiga PRIDE järglane. Paljud selles organisatsioonis võistelnud sportlased on jätkanud hilisemalt edukat karjääri suuremates USA liigades.

Fight Night, The Cage - Ainsad Soome sportliku vabavõitluse liigad, milles on kasutusel mujal maailmas laialt levinud puur. Nendes liigades on võistelnud ka mitmed eestlased.

MMA Raju - Eesti sportliku vabavõitluse liiga, mille viimasel võistlusel osales üle 50 sportlase Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust. MMA Raju järgmine võistlus toimub 29. mail Kalevi Spordihallis.