Koroonaviiruse tõttu lähedasi sugulasi kaotanud UFC täht Nurmagomedov keeldub ise testist

 (1)
Koroonaviiruse tõttu lähedasi sugulasi kaotanud UFC täht Nurmagomedov keeldub ise testist
Abdulmanap ja Habib NurmagomedovArtyom Geodakyan/TASS - Scanpix

Vabavõitlussarja UFC tähe Habib Nurmagomedovi isa, koroonaviirusesse nakatunud Abdulmanap Nurmagomedov (57) on juba mitu nädalat võidelnud Moskva sõjaväehaiglas oma elu pärast.

Abdulmanap viidi mai alguses kopsupõletiku kahtlusega Dagestani haiglasse, kuid toimeti sealt peagi üle Moskvasse, kus tal tuvastati ühtlasi koroonaviirus. Moskvas venelase seisund halvenes ning ta viidi kunstliku kooma. Kaks nädalat tagasi tehti venelasele südameoperatsioon, mille järel ta tuli teadvusele. Vahepeal juba taastumismärke näidanud 57-aastase treeneri tervis halvenes järsult ning viimased nädal aega on ta veetnud taas kunstlikus koomas.

Kohaliku meedia teatel pakkus Moskva haigla ka oma isale toeks olevale Habib Nurmagomedovile võimaluse teha koroonaviiruse testi, kuid ta keeldub sellest ning palus omakorda, et kogu tähelepanu pöörataks ainult tema kriitilises seisundis isale.

Nurmagomedov tunnistas hiljuti, et koroonaviirus on tabanud tema suguvõsa rängalt. "Minu puhul on üle 20 pereliikme jäänud selle tõttu haigeks. Nad on kõik viibinud intensiivravis ja mitmed neist pole enam meiega. Paljude minu lähisugulaste vanemad on seetõttu surnud. See viirus mõjutab meid kõiki. See ei küsi sinu nime, ega töökohta, seda ei huvita, kas sa oled rikas või vaene. Kõik võivad jääda haigeks. Saame kõigest üle ainult siis, kui püsime koos."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!