Koroonaviirus nõudis Tysoni ja Lewise poksimatši peakohtuniku elu

 (9)
Eddie Cotton
Eddie Cotton Foto: Gero Breloer, AP/Scanpix

Kuulus poksikohtunik Eddie Cotton suri koroonaviiruse ja kopsupõletiku tagajärjel 72 aasta vanuselt.

New Jerseys sündinud Cottoni kohtunikukarjääri kõige kuulsam matš oli kahtlemata 2002. aastal, mil Lennox Lewis alistas USA legendi Mike Tysoni. Lewis lõi Tysoni toona Memphises kaheksandas raundis nokauti.

Kuni 2014. aastani kohtunikutööd teinud Cotton mõistis õigust teiste seas ka selliste kuulsuste nagu George Foremani, Vladimir Klitško, Tyson Fury ja Gennadi Golovkini profimatšides.

Poksijate hulgas väga kõrgelt hinnatud Cotton pidas kohtunikuametit 40 aastat.

Cotton sattus kopsupõletiku tõttu haiglasse kaks nädalat tagasi ning seal avastati tal ka koroonaviirus. Ta suri täna hommikul.

"Ta oli väga sõbralik tüüp, väga lahke, väga aus, tervitas kõiki naeratuse ja lahkete sõnadega. See on inimkonnale suur kaotus," sõnas kuulus poksiametnik Larry Hazzard järelehüüdes Cottonile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!