Heiki Nabi kuldmedali küsimust arutati FILA-s kõige kõrgemal tasemel

 (22)
Maadluse MM Budapest 2013
Heiki Nabi finaalmatš Budapestis.Foto: Tanel Meos

Heiki Nabi Budapesti MM-i kuldmedal ja meistrivöö on endiselt kadunud, kuid rahvusvaheline alaliit on vähemalt küsimuse kõige kõrgemal tasemel arutlusele võtnud.

Nabi võitis teatavasti mullu 22. septembril Budapestis kreeka-rooma maadluses raskekaalus esmalt hõbeda, kuid tõusis hiljem maailmameistriks, sest finaalis eestlase alistanud iraanlane Amir Aziz Ali Akbari jäi vahele dopinguga.

Nabi hõbemedal pandi ümbrikusse ja saadeti Rahvusvahelisse Maadlusliitu (FILA) juba 18. detsembril, kuid iraanlane pole oma kohustusi täitnud ning varjab end kusagil koos Nabile kuuluvate autasudega.

"Nii palju on seis uuenenud, et küsimus jõudis eelmisel nädalal FILA kõige kõrgemasse organisse, nende büüroo arutellu. Aga mis seal otsustati, pole veel meile teatatud," ütles Eesti Maadlusliidu peasekretär Antti Lepik, kes saadab lähipäevil FILA-sse uue järelpärimise.

"Iraani föderatsioon ütleb, et nemad ei tea sportlasest midagi ning äkki ei olegi teda enam üldse Iraanis. Ehk lükkavad vastutuse enda pealt ära. FILA seisukoht on, et tuleb ungarlaste poole pöörduda ning uus medal ja vöö tellida. Ootame järgmisi käike."