FOTOD ja VIDEO | Verd lendas! USA-s peeti esmakordselt legaalselt kinnasteta poksivõistlust, ringi astusid ka naised

 (137)
Tony Lopez (vasakul) vs Joey Beltran.
Tony Lopez (vasakul) vs Joey Beltran.Foto: Michael Smith, AP/Scanpix

USA-s peeti esmakordselt legaalselt kinnasteta poksivõistlust. Võitlusõhtu toimus Cheyenne'is ning 2000 inimest mahutav saal oli välja müüdud. Piletid maksid 50 kuni 200 USA dollarini. Lisaks kanti matše üle ka tasulises telekanalis, kus hinnaks oli 29.99 eurot.

Hokiareenil toimunud võistlusõhtul oli kokku kavas 10 matši. Nende seas ka üks naiste duell. Peamatšis lendas kõvasti verd, kui endine MMA-võitleja Arnold Adams tümitas varasemalt UFC võitlussarjas kaasa löönud D.J. Lindermani.

D.J. Linderman (vasakul) vs Arnold Adams. Foto: Jacob Byk, AP/Scanpix
Seotud lood:

Kõige kiirema nokaudiga sai hakkama Sam Shewmaker, kellel kulus üliraskekaalus Eric Prindle'i põrandale saatmiseks kõigest üks löök ja 18 sekundit.

“Ma ei oleks kunagi osanud unistada, et selline asi saab olema legaalne,“ sõnas Shewmaker Daily Mailile. “Olen osalenud mitmetel illegaalsetel kinnasteta rusikavõitlustel.“

Ainsas naiste matšis alistas austraallanna Bec Rawlings teise raundi tehnilise nokaudiga Alma Garcia. “Tabamust saades oli tunne sama nagu MMA-s. Ise lüües oli tunne veidike teistsugune.“

Alma Garcia (vasakul) vs Bec Rawlings. Foto: Michael Smith, AP/Scanpix

Õhtu kõige vaatemängulisemaks kujunes Tony Lopeze ja Joey Beltrani duell. Viis raundi kestnud heitlusest väljus võitjana Beltran.

Poksi Kuulsuste Halli teatel peeti viimati teadaolevalt USA-s kinnasteta poksimatš 1889. aasta 8. juulil, kui John L. Sullivan alistas 75 raundi kestnud duellis Jake Kilraini. Toonane matš oli aga mitteametlik.