Eesti võitleja Roman Zõbin tõi raske heitlusega võidupärja koju

 (1)
Eesti võitleja Roman Zõbin tõi raske heitlusega võidupärja koju
Foto: King of Kings

Laupäeva õhtul Riia Arenal toimunud võitluskunstisarja King of Kings Grand Prix' etapi kuuendas matšis oli Eestit esindanud Roman Zõbini vastas Venemaa võitleja Oleg Hohlov ja pärast neljandat ehk ekstraraundi tõstis ringikohtunik meie poksija käe.

KOK Tallinna etapil Paolo Fiorio alistanud ja mitmetel eelnevatel võistlustel ennast võitmatuna näidanud Zõbin tõestas taas, et ta on võitluskunstides arvestatav favoriit, kes ronib maailma reitingutabelites aina ülespoole.

Võitluse käigu kohta ütleb Zõbin, et tema vastane oli kogenud ja tema tugevuseks olid jalalöögid. "Ma tundsin kolmandas raundis, et võitluse seis on võrdne ja olin neljandaks, ekstraraundiks valmis," lisab võitja.

Matši kohapeal jälginud King of Kingsi Eesti esindaja Igor Golubev kommenteerib: "Esimeses raundis võtsid mehed omavahel mõõtu, teises raundis läks võitlus juba jõuliseks ja kumbki meestest teineteist ei säästnud. Hohlov ründas ägedalt jalgadega ülakehasse, mõned löögid ka tabasid Romani, kuid võitlus oli siiski tasavägine. Kohtunikud kuulutasid kolmanda raundi järel viigi ja seejärel mindi ekstraraundile. See pani meid muretsema, aga Roman võttis ennast kokku ja võitis!"

Nüüd ootab võitjat ees lühike puhkus, siis jätkuvad treeningud ja järgmised turniirid, millel Roman Zõbin osaleb, toimuvad kas juunis või septembris. Praegu aga on Zõbin väga tänulik oma fännidele, kelle ergutamine oli talle Riia Arenal oluliseks toeks.

Kahjuks jäi vigastuse tõttu sellelt King of Kingsi etapilt kõrvale Iljas Rustamov.