„Rahvusvahelise muay thai föderatsiooni korraldatavad maailmavõistlused on kõige suurejoonelisem üritus taipoksi harrastajatele, millest Eesti sportlased on osa võtnud juba alates 2008. aastast,“ rääkis Eesti Muay Thai Föderatsiooni esimees Igor Šinkevitš. „Usun, et ka sel aastal on meil šanssi võita. MMil osalevad Eesti muay thai kahe tunnustatuma spordiklubi Garant ja Konkiro esindajad ja need klubid on varemgi üllatanud oma fänne kõrgete tulemustega rahvusvahelistel meistrivõistlustel.“

Konkurents on Igor Šinkevitši sõnul võistlustel siiski väga tihe. „Sarnaselt teistele spordialadele osalevad ka taipoksi MMil maailma tipud, sealhulgas nende riikide esindajad, kus taipoks on alguse saanud ja võitluskunstide harrastamine on juba kultuuri sisse kirjutatud,“ selgitas Šinkevitš. „Ühes kaalukategoorias võib olla isegi kuni 20 rivaali ja selleks, et võita tuleb läbida 4-5 võistlust olümpiasüsteemi järgi. See on väga keeruline, kuna taastumine peale muay thai võistlust on aeglane ja siin antakse taastumiseks aega vaid üks päev.“

Neli sportlast ja nende treenereid sõidavad Malaisiasse homme, 1. mail – samal päeval toimub ka loosimine, kus selgub, millistel kuupäevadel ja kelle vastu sportlased üles astuvad.

„Asutasime kaks aastat tagasi sihtasutuse Eesti muay thai sportlaste toetuseks just selle eesmärgiga – et tunnustada ja toetada vajadusel ka materiaalselt nende osalemist sellistel rahvusvahelistel võistlustel nagu seda on MM või Euroopa meistrivõistlused,“ sõnas EMF Toetamise Sihtasutus üks asutajatest Indrek Luukas. „Malaisias võistlevad taipoksijad enam kui 100 riigist üle maailma ja mul on hea meel selle üle, et Eesti on seal esindatud. Võistluse konkurentsitihedust arvesse võttes on tegelikult märkimisväärne, et oleme suutnud pjedestaalile pääseda ja loodetavasti läheb hästi ka sel aastal.“

MTÜ Eesti Muay Thai Föderatsioon asutati 2007. aastal, täna koondab ühing enda alla 20 taipoksi klubi üle Eesti. Muay Thai ehk taipoks on täiskontaktne võitlusspordiala, milles on lubatud käe- ja jalalöögid, samuti löögid küünarnukkide ning põlvedega. Erinevalt traditsioonilisest poksist, kus maadlusdistantsi jõudnud võistlejad lahutatakse, on taipoksis lubatud ka püsti maadlus. EMF on Eesti Olümpiakomitee liige alates 2011. aastast.

EMF Toetamise Sihtasutus on asutatud 2012. aastal eesmärgiga tunnustada Eesti Taipoksi Föderatsiooni kuuluvate klubide sportlasi ja treenereid. Sihtasutuse asutajateks on Indrek Luukas ning Kalju Puhtla.