DELFI VIDEO | Fantastiline spordimehelikkus! Maikel Astur ja Hollandi võitleja käitusid pärast üheksaminutilist taplust nagu parimad sõbrad

 (12)

Laupäeval Tartus toimunud Duel 1 Fight Series tõi karjääri 11. võidu Viimsi Tigers Gymi võitlejale Maikel Asturile, kes kuni 75 kg kaaluvate meeste turniiri finaalis sai võidu Suriname päritolu Hollandi kindamehe Shonzinyo Abena üle.

Abena näol pole tegemist sugugi papist poisiga. Ta treenib igapäevaselt Hollandi tuntuimas võitlusklubis Mike's Gym ning võitles eelmisel aastal Moldovas King of Kingsi -71 kg tiitlivööle kohaliku kikkpoksistaari Cristian Doreli vastu.

Muljetavaldav ja eeskujulik oli Asturi ja Abena käitumine pärast lõpukella kõlamist. Kuigi matši jooksul saadi kohtunikult nii mõnegi ebasportliku liigutuse pärast noomida ning Abena virutas viimsilasele ka korra allapoole vööd, embasid mehed teineteist kui parimad sõbrad. Võitja väljakuulutamise hetkel olid mõlemad poksijad kindlad, et karikas peaks neile kuuluma, kuid pettumusest hoolimata leppis Abena kohtunike otsusega ega hakanud protestima, nagu taolises olukorras tihtipeale tehakse.

Vaata matši ja võitja väljakuulutamist ülemisest videost!

Asturi intervjuu: