Conor McGregorilt võeti pooleteise aasta jooksul ära juba teine UFC tiitel. Kas käimas on suur võimuvõitlus?

 (3)
Conor McGregor.
Conor McGregor.Foto: STEVE MARCUS, Reuters/Scanpix

Vabavõitlussarja UFC suurim staar Conor McGregor jäi ilma oma kergkaalu meistrivööst, kuna ta ei olnud seda alates 2016. aasta lõpust kaitsnud. Tasub meenutada, et sarnaselt jäi ta poolteist aastat tagasi ilma ka oma sulgkaalu meistrivööst.

McGregorist sai 2016. aastal esimene mees, kes suutnud UFC-s hoida enda käes kahe erineva kaalukategooria meistrivööd.

Sulgkaalu tiitli sai McGregor endale 2015. aasta 12. detsembril, kui ta alistas Jose Aldo. Kergkaalu meistrivöö võitis ta aga 2016. aasta 12. novembril, kui ta alistas Eddie Alvareze. Sulgkaalu tiitel võeti McGregoril käest 2016. aasta 26. novembril.

Sulgkaalu meister on nüüdseks Max Holloway ning kergkaalu tiitlile võitlevad tuleval laupäeval Holloway ja Khabib Nurmagomedov.

Kui MMA-ringis ei ole McGregor käinud alates 2016. aasta lõpust, siis mullu pidas ta Floyd Mayweather juunioriga poksimatši, mis tõi talle sisse üle 100 miljoni USA dollari.

Ajakiri Forbes kirjutab, et McGregor on viimase aasta jooksul andnud mitmel korral mõista, et ta naaseb UFC-sse ainult olukorras, kus temast on tehtud sarja üks osanik. Kuna nüüd otsustas UFC boss Dana White võtta McGregorilt ära meistrivöö, siis on hakanud taas ringi liikuma kuulujutud, et kahe mehe vahel võib toimumas olla ka paras võimuvõitlus. Igatahes teatas White, et tõenäoliselt naaseb McGregor sel aastal siiski ringi.