Conor McGregor pöördus Iiri valitsuse poole: tunnen ära, kui korralik lahing on ees ja nüüd on see hetk käes


Conor McGregor pöördus Iiri valitsuse poole: tunnen ära, kui korralik lahing on ees ja nüüd on see hetk käes
Conor McGregorMIKE BLAKE / REUTERS / Scanpix

Iirlasest vabavõitluse superstaar Conor McGregor pöördus erakorralises avalduses Iirimaa rahva ning juhtide poole, paludes kõigil võtta võitlust koroonaviiruse leviku vastu tõsiselt ning panna kogu riik täielikult karantiini.

"Täielik sulgemine peab toimuma ning kohe nüüd ja praegu," rääkis McGregor. Kõik see aeg, mida kasutame selle üle arutamiseks, on maha visatud."

"Tunnen ära, kui korralik lahing on ees ja nüüd on see hetk käes. Tahan kutsuda üles oma inimesed, suurepärased Iirimaa inimesed. Meid kõiki on siin vaja. Oleme koos hetkel nurka surutud ja ootame, et poksikell käiks, aga võtame end kokku ja lähme lööme ise kella"

McGregor lisas, et tuleks võtta kasutusele samad meetmed, mis on riikides, mis on enim koroonaviirusega pihta saanud. "Meil on aga eelis praegu ja peame kiiresti need otsused vastu võtma. Kui me ei kasuta oma eelist ära, ei saa me eeldada paremaid tulemusi. Lennujaamad ja kõik vähem tähtsamad ärid tuleb sulgeda. Kõik vähegi välditav reisimine tuleb peatada. See on minu ettepanek ja palvetan, et suudame selle läbi viia."

Kolmapäeva hommikuse seisuga on Iirimaal tuvastatud 1329 koroonaviirusesse nakatunud. Iirimaal on ohtlikule viirusele elu kaotanud seitse inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!