Wilder vs Fury 2 võitjat ootab magus pakkumine Joshualt

 (1)
Deontay Wilder (vasakul) vs Tyson Fury.
Deontay Wilder (vasakul) vs Tyson Fury.Foto: STEVE MARCUS, Reuters/Scanpix

Profipoksi üliraskekaalus peetakse kõige kõvemaks tegijaks britti Anthony Joshuat. Tema valduses on praegu WBA, WBO, IBF-i ja IBO meistrivöö. Puudu on ainult Deontay Wilderile kuuluv WBC tiitel. Absoluutseks tšempioniks kerkib poksiäss, kellel on korraga ette näidata WBC, WBA, WBO ja IBF-i tiitlid. Viimati oli nii kõva mees Lennox Lewis 2000. aastal.

Joshua promootor Eddie Hearn teatas nüüd, et Wilderi ja Tyson Fury matši võitja peaks tingimata tema kliendiga vastamisi minema. Hearn pani välja ka korraliku prääniku. Nimelt lubas ta tulevase matši tulu osaliste vahel võrdselt pooleks teha.

Joshua ja Wilderi võimalikust vastasseisust on räägitud juba kaks aastat. Seni ei ole kokkuleppele lähedale jõudnud. Fury on samal ajal avalikult unistanud matšist Joshuaga ning tema sõnul tuleks see kindlasti pidada Suurbritannias.

„Wilder vs. Fury 2 võitja peab kohtuma Joshuaga. Oleme mõlemale varem pakkumise teinud. Mõlemad on tagasi lükanud tehingu, kus meie oleksime saanud 60% ja nemad 40% tulu. Võib-olla tuleb nüüd pakkuda 50-50,” teatas Hearn talkSPORT-ile. „Praegu ei ole mõtet sellest rohkem rääkida. Teeme seda pärast nädalavahetust uuesti.”