Warrior Fight 3 peamatšis üles astuva Pavel Semjonovi vastane vahetus juba teist korda


Warrior Fight Series Tondiraba jäähallis
Warrior Fight Series Tondiraba jäähallis 2017. aasta märtsis. Pavel Semjonov paremal.Foto: Karli Saul

Esimene ei suutnud kaalu võtta, teine väidab end olevat haige. Kas Pavel Semjonovi vastased annavad loobumistele reaalseid põhjuseid või ei taha nad lihtsalt karjääriga riskida?


Eeloleval laupäeval, 6. jaanuaril on kõigil poksifännidel kohustus ilmuda Kalevi spordihalli, sest just siis leiab aset järjekorras juba kolmas Warrior Fight võitlusspordiüritus.

Warrior Fight on ainus võitlusspordiüritus, mis keskendub eesti profipoksijate arendamisele ning viib neid igal sammul lähemale rahvusvahelistele tiitlimatšidele. Juba kolmandat korda astuvad meie üritusel üles kohaliku tasandi parimad profid Pavel Semjonon ja Kaupo Arro.

Võitlussarja debüüdi teeb Eesti amatöörpoksi suurkuju, 12-korne Eesti meister Ainar Karlson, kes alustab just laupäeval oma profikarjääri.

Amatöörkarjääri jooksul korra Euroopa meistrivõistlustel viienda ning kolmel korral üheksanda koha teeninud Karlson on varem poolprofessionaalina Kasahstani klubiga Astana Arlans tulnud WSB-sarja maailmaliiga võitjaks. Laupäeval saab temast sarnaselt vennale Rainile profipoksija.

Ainar pole ainus debütant Eesti kindameeste profileeris, kes Kalevi spordihallis oma esimesed “tuleristsed” saab – esimest korda astub ametlikus profimatšis ringi ka seni kahes mitteametlikus matšis võimu näidanud Andre Kaljurand.

Lisaks on kavas kaks äärmiselt kõrge tasemega profipoksimatši välisriigi esindajate vahel. Neist pikim, tervelt 10-raundiline lahing venelanna Elena Gradinari ning poolatari Karina Kopinska vahel.
Maailmataset näitavad ka Kõrgõstani tõusev täht Omurbek Malabekov ning grusiin Giorgi Cotchoshvili.

Seotud lood:

Kokku leiab aset kolm amatöörmatši ning seitse profipoksilahingut.

PEAMATŠ
Pavel Semjonov (21 võitu, 8 kaotust, 2 viiki) vs Aliaksandr Dzemka (5 võitu, 2 kaotust)

Semjonov jätkab oma pikka ja edukat karjääri valgevenelase Aliaksandr Dzemka vastu. Dzemko on juba kolmas vastane, kelle Semjonov laupäevaseks ürituseks välja kutsus. Esimene ei suutnud kaalu saada, teine väidab end olevat haige. Vägisi näib sedamoodi, et tervelt neljal korral rahvusvahelise tiitli eest võidelnud Semjonov on lihtsalt mees, kelle vastu keegi oma karjääriga riskida ei soovi. Vaid korra on sunnitud Maardust pärit ning juba 6-aastaselt poksiga alustanud võitlejat enne lõpukella alistuma, ja seda mehe poolt, kes on tänaseks IBF sarja kergekeskkaalu rahvusvahelise tiitli omanik - Khusjen Baisangurov.

Laupäevane vastane Dzemka võttis kutse vastu. 26-aastane valgevenelane oli ringis alles detsembris, kui oli vastamisi Saksamaa tõusva tähe Sven Elbiriga (11 võitu, 0 kaotust). Elbir võitis teda kaheksaraundilises matšis ühehäälse otsusega, kuid Dzemka tõestas, et saab klassika meeste vastu hästi hakkama. Kas ka Semjonovi vastu, näeme laupäeval.

SUPERMATŠ
Kaupo Arro (4 võitu, 0 kaotust) vs Bogan Protsyshyn (8 võitu, 13 kaotust)

Arro asub laupäeval otsima oma profikarjääri viiendat võitu ühegi kaotuse kõrvale. Seni on kirjas kolm punktivõitu ning üks nokaut. Kuidas läheb aga kogenud 30-aastase ukrainlase Bogdan Protsyshyni vastu?

Protsyshynil on kirjas 8 võitu ja 13 kaotust. Neist kaotustest üheksa on tulnud meeste vastu, kes polnud varasemalt kordagi kaotust tunnistanud. See annab märku, et ukrainlasel on ringi kaasa tuua suur kogemustepagas. Arro on kümnes mees, kes pole temaga kohtudes eelnevalt kaotust veel tunnistanud.

Warrior Fight Series Tondiraba jäähallis 2017. aasta märtsis. Kaupo Arro vasakul. Foto: Karli Saul

SUPERMATŠ
Ainar Karlson vs Viktor Trush

Ainar Karlsoni jälgimine poksiringis on privileeg – meie riigis pole kogenenumat ega stiilsemat tegevpoksijat. Tema rahulik ja tehniline stiil, mis näeb kui aegluubis ette vastase rünnakuid, on midagi, mille poole paljud poksijad püüdlevad.

Karlsoni vastaseks on Ukraina koondislane Viktor Trush. Sarnaselt Karlsonile teeb Trush samuti debüüdi. Ka temal on WSB-sarja kogemus olemas ning ka tema on oma riigi koondist mitmel erineval puhul esindanud. Siinkohal tuleb aga mainida, et Ukraina poksikoondis kuulub maailma absoluutsesse tippu.

Ainar Karlson (vasakul) 2017. aasta poksi Eesti meistrivõistlustel. Foto: Aleksandr Abrosimov