VIDEO | Võimsa maksahaagiga WBA maailmameistri nokauteerinud ukrainlane tegi poksiajalugu

 (1)
VIDEO | Võimsa maksahaagiga WBA maailmameistri nokauteerinud ukrainlane tegi poksiajalugu
Foto: AP/SCANPIX

Ukrainlasest Vassili Lomatšenkost sai kõige kiiremini kolme erineva kaalukategooria maailmameistritiitlini jõudnud poksija, kui ta alistas New Yorgis Madison Square Gardenis kümnenda raundi nokaudiga Venezuela kindamehe Jorge Linaresi.

Kahekordne olümpiavõitja Lomatšenko (11 võitu, 1 kaotus) sai enda valdusse WBO kergkaalu tiitlivöö, varasemalt on ta võitnud ka sulgkaalu ja supersulgkaalu tiitlid.

Linares (44-4), kes kaitses oma tiitlivööd seitsmendat matši järjest, saatis Lomatšenko põrandale pikali paremsirgega nina pihta kuuendas raundis. Kuni Lomatšenko otsustava maksahaagini oli matš ekspertide hinnangul punktide poolest võrdne.

Lomatšenko järgmiseks tõenäoliseks vastaseks peetakse WBO kergkaalu maailmameistrit Ray Beltrani. Promootori Bob Arumi sõnul võiks see matš toimuda Los Angeleses 25. augustil.

Lomatšenkol kulus kolme kaalukategooria tiitlivöö võitmiseks 12 matši. Sama saavutusega on hakkama saanud sellised poksikuulsused nagu Oscar De La Hoya (22 matši), Floyd Mayweather (34) ja Manny Pacquiao (41).

Vaata ka, kuidas Lomatšenko ise põrandal käis!