VIDEO | Suur tiitlimatš tuleb: Wilder ja Fury peavad vihase kordusmatši


Tyson Fury vs Deontay Wilder tuleb taas.
Tyson Fury vs Deontay Wilder tuleb taas.Foto: ANDREW COULDRIDGE, Action Images via Reuters/Scanpix
  • Esmalt Luis Ortiz, seejärel Tyson Fury!
  • Anthony Joshua praegustesse plaanidesse ei mahu.

Eelmise aasta 1. detsembril pakkusid Deontay Wilder ja Tyson Fury tõeliselt põneva raskekaalu tiitlimatši, kui WBC meistrivööle toimunud heitlus jäi Los Angeleses viiki. Kuna eelnevalt kuulus vöö Wilderile, siis jäi see ka edaspidiseks ameeriklase kätte. Nüüd on selge, et mehed kohtuvad uuesti.

Wilder on sotsiaalmeedias veidike tulevasi plaane avanud ning esmalt ootab ees kordusmatš Luis Ortiziga. Wilder ja Ortiz kohtusid esmakordselt eelmise aasta 3. märtsil New Yorgis. Ameeriklane alistas ülikogenud kuubalase kümnenda raundi tehnilise nokaudiga.

„Esmalt Luis Ortiz. Seejärel Tyson Fury,“ teatas Wilder Twitteris ning lisas postituse juurde ka emotsionaalse video.

Praegu on mõlema matši toimumise kuupäevad endiselt lahtised, kuid Wilderi ja Ortizi duelli täpne toimumisaeg ja koht peaksid selguma juuni keskpaigaks.

33-aastane Wilder on profina pidanud 42 matši, millest tal on kirjas 41 võitu ja üks viik. 40 võitu on ta saavutanud nokaudiga.

Wilderi järgmise vastase Ortizi passist vaatab vastu juba number 40. Matše on ta pidanud 32, millest võite on 31. Ainus kaotus pärineb just Wilderilt. Nokaudiga on kuubalane võitnud 26 duelli.

30-aastane Fury on kirja saanud 28 matši, 27 võitu ja ühe viiki ning 19 nokauti.

Kuigi Wilder teatas nüüd kahe suure matši toimumisajad, siis endiselt oodatakse tema duelli WBA, WBO, IBO ja IBF-i tšempioni Anthony Joshuaga. Seni on mõlemad lubanud, et ühel päeval saab sellist suurt vaatemängu näha, kuid konkreetsemaks ei ole seni asjaga mindud.