VIDEO | Sulgkaalu tiitlimatš kujunes koerailma tõttu farsiks, aga vöö jäi kaotuseta püsivale mehhiklasele


VIDEO | Sulgkaalu tiitlimatš kujunes koerailma tõttu farsiks, aga vöö jäi kaotuseta püsivale mehhiklasele
Oscar ValdezFoto: AP/SCANPIX

WBO profipoksi sulgkaalu tiitlimatš mehhiklase Oscar Valdezi ja britt Scott Squiggi vahel peeti eile Californias ekstreemsetes tingimustes. Nimelt toimus kohtumine õues paduvihma käes.

Poksiringil oli küll katus peal, kuid publik oli täielikult ilmataadi meelevallas, "nautides" kõrgetasemelist matši vihmakeepides. Jalgpallimeeskonna LA Galaxy kodustaadioni StubHub Centeri kõrval asuva väiksema areeni tribüünid olid koerailma tõttu pooltühjad.

Tiitlimatš oli see siiski vaid tinglikult, sest Quigg oli reedel kaalule astudes ligi kaks kilo piirnormist üle. Kui ta valitseva meistri Valdezi oleks alistanud, oleks tiitlivöö vabaks jäänud. Kuulsa treeneri Freddie Roachi õpilane üllatust vormistada ei suutnud.

Mõlemad mehed said ringis kõvasti kannatada - Quiggil löödi puruks ninaluu, Valdezil lõualuu - kuid kohtunike ühehäälse otsusega kuulutati võitjaks Valdez, kellele jäi tema tiitlivöö alles. Kaks kohtunikku andsid tulemuseks 117:111, üks 118:110.

27-aastase Valdezi kontol on nüüd 24 võitu ja endiselt mitte ühtegi kaotust, 29-aastane Quigg sai 25 võidu ja 2 viigi kõrvale 2. kaotuse.