VIDEO | Nokaudimasin Wilder saatis kuubalase tiitlimatšis jõhkralt põrandale

 (1)
VIDEO | Nokaudimasin Wilder saatis kuubalase tiitlimatšis jõhkralt põrandale
Deontay Wilder.Foto: AP/Scanpix

Ameeriklane Deontay Wilder suutis profipoksi raskekaalu WBC-sarja meistrivööd kaitsta, alistades Las Vegases peetud tiitlimatšis kuubalase Luis Ortizi tänu seitsmenda raundi nokaudile.

Kohtumine algas 34-aastase Wilderi jaoks kehvalt, sest ta kaotas endast kuus aastat vanemale Ortizile kuus esimest raundi. Seitsmenda raundi lõpus polnud Ortizil aga Wilderi võimsale parema käe löögile midagi vastu panna ja ta varises põrandale.

Wilderi nokaut:


Wilder ja Ortiz olid omavahel ka varasemalt kohtunud. 2018. aasta 3. märtsil jäi New Yorgis peale Wilder, kes võitis kümnenda raundi tehnilise nokaudiga. Kaks allajäämist Wilderile ongi Ortizi karjääri ainsad kaotused.

Wilder ütles pärast kohtumist, et tema järgmine matš on veebruaris briti Tyson Fury vastu ja seejärel tahaks ta võidelda kõikide tähtsamate meistrivööde eest. Praegu hoiab WBA (Super), IBO, IBF-i ja WBO tiitleid Mehhiko päritolu ameeriklane Andy Ruiz jr, kes kohtub 7. detsembril Anthony Joshuaga.

Wilder ja Fury läksid vastamisi ka 2018. aasta detsembris, siis jäi matš viiki. Kui see kohtumine välja arvata, on mõlemad poksijad tunnistanud profikarjääri jooksul vaid võite.