VIDEO: Maailma rikkaim sportlane Floyd Mayweather lõpetas karjääri kaotusteta

 (7)

Maailma enimteeniv sportlane, USA poksija Floyd Mayweather pidas täna öösel oma 19-aastase profikarjääri viimase matši, kui ta Las Vegases WBC ja WBA maailmameistritiitleid Andre Berto vastu kaitses.

38-aastane Mayweather riputas kindad varna muljetavaldava saldoga - olles võidukas ka oma viimases lahingus, jäi ameeriklase saldole karjääri jooksul 49 võitu ning 0 kaotust.

Terve matši aktiivsem olnud Mayweather Bertot küll nokauti lüüa ei suutnud, kuid sellest hoolimata oli tema üleolek selge - Mayweather teenis paremad hinnangud kõigilt kolmelt kohtunikult.

"Tänane oli hea võitlus. Berto on väga atleetlik poksija. Aga mis ma saan öelda? Parem mees võitis täna," rääkis oma julgete väljaütlemiste poolest tuntud Mayweather võidujärgselt.

Saldoga 49-0 jõudis Mayweather samale pulgale ka legendaarse raskekaallase Rocky Marcianoga, kes samuti poksiringis kunagi kaotusvalu tundmata 49 võitu võttis.

Viimase võidu eest teenis Mayweather vähemalt 32 miljonit dollarit (28 miljonit eurot).

32-aastane Berto kasseeris samuti oma karjääri konkurentsitult kõige kopsakama honorari, pistes taskusse 4 miljonit dollarit. Pärast öist lahingut on Berto võitude-kaotuste saldo 30-4.