Tyson Fury lubab, et peagi selgub poksimaailma absoluutne tšempion


Tyson Fury.
Tyson Fury.Foto: STRINGER, Reuters/Scanpix

Poksimaailm ei ole raskekaalus näinud absoluutset tšempionit alates 2000. aastast. Toona olid kõik meistrivööd legendaarse briti Lennox Lewise valduses. Seejärel on tiitlid olnud ikka erinevate meeste käes laiali. Tyson Fury andis nüüd teada, et peagi võib absoluutne tšempion aga selguda.

Fury valduses ei ole praegu ühtegi meistrivööd, kuid tuleval aastal heitleb ta taaskord WBC tiitli nimel Deontay Wilderiga. Matš leiab aset 22. veebruaril. Fury ja Wilder kohtusid esmakordselt 2018. aasta detsembris ning toona jäi duell viiki.

Fury lubab Wilderi seekord kindlalt seljatada ning seejärel pidigi olema aega küps absoluutse tšempioni selgitamiseks. Ehk Fury tahab 2020. aasta teises pooles kohtuda Andy Ruiz juuniori ja Anthony Joshua matši võitjaga.

Ruizi ja Joshua duellis on taskord kaalul WBA, WBO, IBF-i ja IBO meistrivööd. Omavahel minnakse vastamisi 7. detsembril Saudi Araabias.

„Minu praegune leping on veel kolmeks matšiks. Esmalt ootab ees kohtumine Deontay Wilderiga. Kui Wilder tahab veelkord kordusmatši, siis ta ka saab selle. Seejärel võitlen ma juba kindlalt Joshua ja Ruizi matši võitjaga,“ lubas Fury.