Tragöödia: USA poksilegend suri autoõnnetuses


Tragöödia: USA poksilegend suri autoõnnetuses
Oscar De La Hoya vs Pernell WhitakerFoto: R. MARSH STARKS, Reuters

USA poksilegend, olümpiavõitja ning neljakordne maailmameister Pernell Whitaker suri pühapäeva õhtul 55-aastasena autoõnnetuses.

Õnnetus leidis aset pühapäeva õhtul USA-s, Virginias, kui mees jäi Virginia Beachil ühel ristmikul auto alla. Vaatamata meedikute kiirele tegutsemisele suri 55-aastane Whitaker saadud vigastustesse kohapeal. Autojuht on politseile teada ning mees oli nõus ka koheselt võimudele juhtunust ütlusi jagama. Politsei on alustanud õnnetuse osas uurimist.

"Palume, et austaksite meie privaatsust, sest meie seast lahkus poksimaailma üks suurimaid kujusid, Pernell Sweet Pea Whitaker," sõnas poksimehe poeg Dominique Whitaker Facebookis.

Pernell "Sweet Pea" Whitaker tuli karjääri jooksul neljas erinevas kaalukategoorias maailmameistriks. Tema karjääri saldoks jäi 40 võitu (17 nokaudiga), neli kaotust ja üks viik. 2006. aastal nimetati ta poksi kuulsuste halli. Whitakerit peetakse läbi aegade üheks parimaks kaitsjaks poksijate seas. Amatöörina tuli ta 1984. aastal olümpiavõitjaks.