Taas tšempioniks kerkinud Tyson Fury seljatas enesetapumõtted ja suured kaaluprobleemid

 (3)
Maailmameister Tyson Fury.
Maailmameister Tyson Fury.Foto: Joe Camporeale, USA TODAY Sports/Scanpix

2015. aastal alistas Tyson Fury mõneti üllatuslikult Vladimir Klitško ja kerkis maailmameistriks, kuid laskus seejärel allakäigutrepile. Uuesti naasis ta ringi alles 2018. aasta suvel. Vahepealsesse aega jäävad depressioon, ülekaal ning pidevad enesetapumõtted.

Raskel ajal kuritarvitas Fury nii alkoholi kui ka kokaiini. Tema kehakaal suurenes 185 kilogrammini ning lõpuks ei suutnud ta ise oma kingapaelu kinni siduda. Ühel päeval istus Fury oma Ferrarisse ja kihutas kiirusega 300 km/h silla poole, eesmärgiga oma eluküünal kustutada. Järsku ütles ta peas üks hääleke, et aeg on pidurit vajutada. Viie lapse isa peataski värisedes ja nuttes auto kinni. Ta lubas endale, et ei korda sellist asja enam kunagi.

„Depressioon, vaimsed probleemid ja ärevus – need on mind terve elu saatnud,” tunnistas Iiri mustlaste järeltulija Los Angeles Timesile. „Tõenäoliselt saadavad need mind minu elupäevade lõpuni. Pikka aega mõtlesin ma iga päev enesetapule. Poksimine ja treenimine aitasid mind normaalsesse ellu tagasi.”