Suur Beebi andis teisegi positiivse dopinguproovi, kellest saab Anthony Joshua uus vastane?


Suur Beebi andis teisegi positiivse dopinguproovi, kellest saab Anthony Joshua uus vastane?
Anthony Joshua ja Jarrell MillerFoto: Matt Dunham, AP/Scanpix

WBA, IBF-i, WBO ja IBO tiitlivöid hoidev Briti poksi raskekaallane Anthony Joshua peab 1. juunil toimuvaks tiitlimatšiks otsima uue vastase, sest tema vastaseks olema pidanud USA profipoksija Jarrell "Suur Beebi" Miller andis teise positiivse dopinguproovi.

Alles möödunud kolmapäeval teatas poksipromootor Eddie Hearn Twitteris, et Vabatahtliku Antidopingu Üksuse (VADA) ametnikud võtsid Millerilt tänavuse aasta 20. märtsil dopinguproovi, mis osutus positiivseks.

Hearn teatas täna, et VADA on leidnud ka teisest Milleri dopinguproovist keelatud ainete jälgi ning tema tiitlimatš Joshuaga jääb ära. Hearni sõnul selgub Joshua uus vastane tuleval nädalal.

Praeguste andmete kohaselt peaks kohtumine jätkuvalt toimuma New Yorgis, mis oleks ühtlasi Joshua karjääri esimene poksimatš Ameerika Ühendriikide pinnal.

Miller teatas pärast esimese positiivse dopinguproovi avalikuks tulemist, et ta pole midagi valesti teinud. "Faktid tulevad välja ja mind mõistetakse õigeks. Mina ja mu meeskond seisame aususe ja rikkumatu spordi eest," sõnas Miller loetud päevad tagasi.

29-aastane Joshua on karjääri jooksul pidanud 22 matši ja need kõik ka võitnud. Nendest 21 võitu on tulnud nokaudiga.