Sõnasõda juba käib! Wilder lubab Joshuale 50 miljonit, viimane tahab raha näha

 (4)
Deontay Wilder.
Deontay Wilder.Foto: TIMOTHY A. CLARY, AFP/Scanpix

Juba mõnda aega käib ettevalmistus selleks, et poksiringis läheksid vastamisi üliraskekaalu kaks suurimat ässa ehk Anthony Joshua ja Deontay Wilder. Seni on aktiivsemaks pooleks olnud Joshua, kuid ka Wilder lubab aina kindlamalt, et matš võiks aset leida.

Viimati teatas Wilder, et ta pakuks Joshuale matši eest koguni 50 miljonit USA dollarit. Joshua promootor Eddie Hearn märkis seepeale, et näidaku aga raha lagedale. Hearni sõnul tuli pakkumine otse Wilderilt ja e-kirja vahendusel.

Hearni sõnul on vaja esmalt selgusele jõuda, et raha suure matši jaoks oleks olemas. Praegu olevat duelli toimumiseks kaks võimalikku kohta. Nendeks oleksid London või Las Vegas.

Kohtumine kahe poksiässa ning nende esindajate vahel leiab aset reedel.

Wilderi promootori Shelly Finkeli sõnul on nende pakkumine ehtne ning lepingusse tahetakse sisse panna ka kordusmatši klausel.

28-aastase Joshua valduses on WBA, WBO, IBF-i ja IBO meistrivööd. Profikarjäri jooksul on ta võitnud kõik oma 21 matši ning neist 20 nokaudiga.

32-aastase Wilderi kontol on WBC meistrivöö. Tegemist on ainsa tiitliga, mida Joshual ei ole. Wilder on profina võitnud kõik oma 40 matši ning neist 39 nokaudiga.

Kui kaks meest omavahel vastamisi läheksid, siis selguks esimene üliraskekaalu absoluutne tšempion pärast Lennox Lewist.