Šokk-kaotuse saanud Joshua viidi koheselt aju-uuringutele: mitmes raund käib? Miks ma end niimoodi tunnen?

 (8)
Andy Ruiz (paremal) tümitamas Anthony Joshuat.
Andy Ruiz (paremal) tümitamas Anthony Joshuat.Foto: AL BELLO, AFP/Scanpix

Profipoksi üliraskekaalus juhtus läbi aegade üks suuremaid üllatusi, kui New Yorgis toimunud tiitlimatšis alistas mehhiklane Andy Ruiz ootamatult briti Anthony Joshua. Seejuures astus Ruiz areenile üldse asendajana. Esmalt pidi Joshua kohtume ameeriklase Jarrell Milleriga, kuid viimane põrus dopingukontrollis. Ruiz sai Joshuaga peetavast matšist teada ainult kuus nädalat enne selle toimumist.

Ruizi valduses on nüüdsest nii WBA, WBO, IBF-i ja IBO meistrivööd. Praeguseks on hakanud ringlema ka video, kus on näha, et Joshua sai matši käigus ikka päris kõvasti klohmida.

Ruiz võitis duelli seitsmenda raundi tehnilise nokaudiga. Joshua oli valusaid hoope aga saanud juba varasemalt. Matši järel tehti Joshuale koheselt erinevaid teste ja ka aju uuring, et välistada püsivaid kahjustusi. Nagu selgus, siis ühtegi püsivat traumat ajule britt õnneks ei saanud.

„Mitmes raund see on?“ küsis häguse pilguga Joshua viienda raundi järel treenerilt Rob McCrackenilt.

„Miks ma end niimoodi tunnen?“ tahtis aina ähmastuva silmavaatega Joshua otsustavaks saanud seitsmenda raundi eel teada.

Praeguseks on teatatud, et tõenäoliselt peavad Joshua ja Ruiz korduskohtumise novembris või detsembris. Kordusmatš peetakse suure tõenäosusega Suurbritannias.