Robert Helenius ja Dereck Chisora peavad Helsingis kordusmatši


Robert Helenius ja Dereck Chisora peavad Helsingis kordusmatši
Dereck Chisora ja Robert Helenius 2011. aastal. Foto: REUTERS/SCANPIX

MTV Sporti teatel leiab mai lõpus Helsingis aset raskekaalu profimatš soomlase Robert Heleniuse ja britt Dereck Chisora vahel.

Väidetavalt töötavad poksijate esindajad veel viimaste lepingudetailide kallal, kuid põhimõtteliselt on matšis juba kokku lepitud.

Mehed kohtusid esimest korda kuus aastat tagasi Helsingis Euroopa tiitlimatšis, kui Helenius kodupubliku ees punktidega vastuolulise 2:1 võidu võttis.

"Helenius ei tundu hetkel mehena, kes oleks matši võitnud. Ta ei ole rõõmus. Ta teab tõde! Aga see pole tema süü, vaid kohtunike süü," ütles Chisora 2011. aasta matši järel.

33-aastane soomlane (24 võitu, 1 kaotus) vajab karjääri edenemiseks hädasti võitu ka seekord. Heleniuse 22-matšilisse võiduseeriasse tuli kaotus sisse mullu aprillis, kui ta Helsingis Hartwall Arenal vabaks jäänud WBC Silver tiitlit võita ei suutnud ja prantslasele Johann Duhaupasie nokaudiga kaotas.

Pärast seda on ta ringi tulnud veel kahel korral. 10. septembril nokauteeris ta Mariehamnis sakslase Konstantin Airichi ja 17. detsembril Hartwall Arenal argentiinlase Gonzalo Basile.

Chisora (26-7) viimane matš 10. detsembril lõppes kaotusega WBC tiitlivöö omanikule, kaasmaalasele Dilian Whyte'ile.